statystyki

Impreza z okazji otwarcia nowego zakładu. Wydatki odliczane od przychodu?

autor: Mariusz Szulc18.02.2019, 11:51; Aktualizacja: 18.02.2019, 11:51
Dyrektor KIS zastrzegł, że jego stanowisko mogłoby być odmienne, gdyby uznać, że ta część wydatków była powiązana z firmową integracją. Skoro jednak spółka nie wskazała tego we wniosku o interpretację, to nie może tego zrobić organ podatkowy – podsumował.

Dyrektor KIS zastrzegł, że jego stanowisko mogłoby być odmienne, gdyby uznać, że ta część wydatków była powiązana z firmową integracją. Skoro jednak spółka nie wskazała tego we wniosku o interpretację, to nie może tego zrobić organ podatkowy – podsumował.źródło: ShutterStock

Przedsiębiorca, który zorganizował imprezę z okazji otwarcia nowego zakładu produkcyjnego, odliczy od przychodu wydatki na część formalną i bankietową, ale nie taneczną – stwierdził dyrektor KIS.

Pytanie zadał producent balkonów, który w październiku 2017 r. zorganizował huczną imprezę z okazji otwarcia nowego zakładu. Wydatki z tym związane chciał odliczyć od przychodu, bo – jak argumentował – impreza miała na celu wzmocnienie wizerunku jego firmy jako wiarygodnego partnera biznesowego, co przełożyłoby się na relacje z kontrahentami i pracownikami.

Producent uważał, że żaden z poniesionych przez nią wydatków nie powinien być traktowany jako koszt reprezentacji (zgodnie z art. 16 ust. 1 pkt 28 ustawy o CIT byłby on wykluczony z kosztów podatkowych).


Pozostało jeszcze 67% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane