statystyki

Impreza z okazji otwarcia nowego zakładu. Wydatki odliczane od przychodu?

autor: Mariusz Szulc18.02.2019, 11:51; Aktualizacja: 18.02.2019, 11:51
Dyrektor KIS zastrzegł, że jego stanowisko mogłoby być odmienne, gdyby uznać, że ta część wydatków była powiązana z firmową integracją. Skoro jednak spółka nie wskazała tego we wniosku o interpretację, to nie może tego zrobić organ podatkowy – podsumował.

Dyrektor KIS zastrzegł, że jego stanowisko mogłoby być odmienne, gdyby uznać, że ta część wydatków była powiązana z firmową integracją. Skoro jednak spółka nie wskazała tego we wniosku o interpretację, to nie może tego zrobić organ podatkowy – podsumował.źródło: ShutterStock

Przedsiębiorca, który zorganizował imprezę z okazji otwarcia nowego zakładu produkcyjnego, odliczy od przychodu wydatki na część formalną i bankietową, ale nie taneczną – stwierdził dyrektor KIS.

Pytanie zadał producent balkonów, który w październiku 2017 r. zorganizował huczną imprezę z okazji otwarcia nowego zakładu. Wydatki z tym związane chciał odliczyć od przychodu, bo – jak argumentował – impreza miała na celu wzmocnienie wizerunku jego firmy jako wiarygodnego partnera biznesowego, co przełożyłoby się na relacje z kontrahentami i pracownikami.

Producent uważał, że żaden z poniesionych przez nią wydatków nie powinien być traktowany jako koszt reprezentacji (zgodnie z art. 16 ust. 1 pkt 28 ustawy o CIT byłby on wykluczony z kosztów podatkowych).


Pozostało 67% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane