statystyki

WSA: Udział w kongresie medycznym to przychód

autor: Patrycja Dudek20.02.2019, 08:30; Aktualizacja: 20.02.2019, 08:30
Firma przekonywała, że medycy nie mają z tytułu udziału w kongresach żadnego przysporzenia. Tłumaczyła, że to nie oni występują o zorganizowanie kongresu, tylko jej zależy na tym, aby udział w nim wzięło najwięcej uczestników. Wyjaśniła, że jej zamiarem nie jest poszerzanie wiedzy medycznej zaproszonych osób, tylko reklamowanie leków.

Firma przekonywała, że medycy nie mają z tytułu udziału w kongresach żadnego przysporzenia. Tłumaczyła, że to nie oni występują o zorganizowanie kongresu, tylko jej zależy na tym, aby udział w nim wzięło najwięcej uczestników. Wyjaśniła, że jej zamiarem nie jest poszerzanie wiedzy medycznej zaproszonych osób, tylko reklamowanie leków.źródło: ShutterStock

Firmy farmaceutyczne, które fundują lekarzom udział w kongresach medycznych, muszą wystawiać im informacje potwierdzające uzyskany z tego tytułu przychód – potwierdził wczoraj WSA w Warszawie.

Obecnie przychód ten jest wykazywany na formularzu PIT-11, ale w stanie prawnym, którego dotyczyła ta sprawa był to PIT-8C.

Chodziło o firmę organizującą konferencje, seminaria i kongresy dla lekarzy. Lekarze biorą w nich udział bezpłatnie. Organizator pokrywa wszelkie koszty, w tym transportu, zakwaterowania w hotelu i cateringu.


Pozostało 84% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane