statystyki

WSA: Udział w kongresie medycznym to przychód

autor: Patrycja Dudek20.02.2019, 08:30; Aktualizacja: 20.02.2019, 08:30
Firma przekonywała, że medycy nie mają z tytułu udziału w kongresach żadnego przysporzenia. Tłumaczyła, że to nie oni występują o zorganizowanie kongresu, tylko jej zależy na tym, aby udział w nim wzięło najwięcej uczestników. Wyjaśniła, że jej zamiarem nie jest poszerzanie wiedzy medycznej zaproszonych osób, tylko reklamowanie leków.

Firma przekonywała, że medycy nie mają z tytułu udziału w kongresach żadnego przysporzenia. Tłumaczyła, że to nie oni występują o zorganizowanie kongresu, tylko jej zależy na tym, aby udział w nim wzięło najwięcej uczestników. Wyjaśniła, że jej zamiarem nie jest poszerzanie wiedzy medycznej zaproszonych osób, tylko reklamowanie leków.źródło: ShutterStock

Firmy farmaceutyczne, które fundują lekarzom udział w kongresach medycznych, muszą wystawiać im informacje potwierdzające uzyskany z tego tytułu przychód – potwierdził wczoraj WSA w Warszawie.

Obecnie przychód ten jest wykazywany na formularzu PIT-11, ale w stanie prawnym, którego dotyczyła ta sprawa był to PIT-8C.

Chodziło o firmę organizującą konferencje, seminaria i kongresy dla lekarzy. Lekarze biorą w nich udział bezpłatnie. Organizator pokrywa wszelkie koszty, w tym transportu, zakwaterowania w hotelu i cateringu.


Pozostało jeszcze 84% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane