Twardy brexit to podatkowe kłopoty dla Polaków

autor: Mariusz Szulc, Łukasz Zalewski06.02.2019, 07:21; Aktualizacja: 06.02.2019, 07:21
Po twardym brexicie nie będzie też możliwe przemieszczanie towarów akcyzowych między UK a Polską na podstawie dokumentów akcyzowych, zharmonizowanych w całej UE, tj. elektronicznych administracyjnych dokumentów czy też uproszczonych dokumentów towarzyszących.

Po twardym brexicie nie będzie też możliwe przemieszczanie towarów akcyzowych między UK a Polską na podstawie dokumentów akcyzowych, zharmonizowanych w całej UE, tj. elektronicznych administracyjnych dokumentów czy też uproszczonych dokumentów towarzyszących.źródło: ShutterStock

Cło, danina od dywidend przelewanych do Polski oraz od odsetek trafiających do Wielkiej Brytanii – to niektóre skutki wyjścia tego państwa z Unii Europejskiej bez „umowy rozwodowej”.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Pozdrznorlanegoswiata(2019-02-06 20:29) Zgłoś naruszenie 40

    Zamiast wyolbrzymiać gargantuiczne strachy przed brexitem UK, należy mobilizować polskie safandulskie służby i rządy do podpisania bilateralnej umowy w omawianych problemach z interesie biznesów rodaków. A przede wszystkim brac przykład z UK w polityce podatkowej, gospodarczej i biznesowej! Przykład : Działalność gospodarcza w UK np doradcza z obrotami 20 tys funt (ok. 100 tys zł) kosztuje: 120 funtów - adres firmy, 120 funt - rozliczenie przez ksiegowego raz do roku, podatek dochodowy wraz z brytyjskim zusem ( calkowicie legalny), - 700 funtów , dodatkowo certyfikat rezydencji podatkowej dla rezydenta - 60 funt + razem 1000 funtów (6 tys zł), to roczny koszt prowadzenia firmy ! w Polsce minimalnie przy kreatywnej ksiegowosci minimalnie 25 tys zł przy obrotach 100 tys. Sam ZUS to 14 tys, podatki i liczne opłat oraz gehenna kontaktów z urzędniczą mafiią. Ale co się dziwic w UK w ichnim zusie i skarbówce pracuje 10 tys ludzi w PL 146 tys najmniej !!!!!!

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane