statystyki

Stadion piłkarski to budynek czy budowla?

autor: Mariusz Szulc10.01.2019, 08:58; Aktualizacja: 10.01.2019, 09:20
stadion

Stadion piłkarskiźródło: ShutterStock

Stadion piłkarski jest budowlą, a nie budynkiem, więc przychody z jego wynajmu nie są objęte tzw. podatkiem minimalnym – wyjaśnił dyrektor KIS w interpretacji.

Spytała o to spółka miejska zarządzająca stadionem sportowym. Odbywają się na nim nie tylko mecze piłkarskie, ale i wystawy, targi, konferencje, koncerty. Działają też restauracje, bufety i sklepy. W tych celach spółka wynajmuje powierzchnie i pomieszczenia w obiekcie.

Spytała, czy będzie musiała płacić 0,035-proc. minimalny podatek od przychodów z tego tytułu (obecnie jego nazwa to „podatek od przychodów z budynków”).

Zwróciła uwagę na to, że zgodnie z art. 24b ustawy o CIT, danina ta dotyczy tylko przychodów ze „środków trwałych będących budynkami”. Tymczasem stadion piłkarski nie spełnia definicji budynku określonej w art. 3 pkt 2 prawa budowlanego (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 1202 ze zm.). Jako budowla został też ujęty w firmowej ewidencji środków trwałych. Nie powinien być więc objęty tą daniną.


Pozostało 57% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane