statystyki

Stadion piłkarski to budynek czy budowla?

autor: Mariusz Szulc10.01.2019, 08:58; Aktualizacja: 10.01.2019, 09:20
stadion

Stadion piłkarskiźródło: ShutterStock

Stadion piłkarski jest budowlą, a nie budynkiem, więc przychody z jego wynajmu nie są objęte tzw. podatkiem minimalnym – wyjaśnił dyrektor KIS w interpretacji.

Spytała o to spółka miejska zarządzająca stadionem sportowym. Odbywają się na nim nie tylko mecze piłkarskie, ale i wystawy, targi, konferencje, koncerty. Działają też restauracje, bufety i sklepy. W tych celach spółka wynajmuje powierzchnie i pomieszczenia w obiekcie.

Spytała, czy będzie musiała płacić 0,035-proc. minimalny podatek od przychodów z tego tytułu (obecnie jego nazwa to „podatek od przychodów z budynków”).

Zwróciła uwagę na to, że zgodnie z art. 24b ustawy o CIT, danina ta dotyczy tylko przychodów ze „środków trwałych będących budynkami”. Tymczasem stadion piłkarski nie spełnia definicji budynku określonej w art. 3 pkt 2 prawa budowlanego (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 1202 ze zm.). Jako budowla został też ujęty w firmowej ewidencji środków trwałych. Nie powinien być więc objęty tą daniną.


Pozostało jeszcze 57% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane