Kolejne narzędzie skarbówki. Centralny Rejestr Faktur od 1 lipca 2019 roku

autor: Katarzyna Witwicka09.01.2019, 07:00; Aktualizacja: 09.01.2019, 07:09
Zapowiadany od miesięcy Centralny Rejestr Faktur powstanie w połowie 2019 roku.

Zapowiadany od miesięcy Centralny Rejestr Faktur powstanie w połowie 2019 roku.źródło: ShutterStock

Zapowiadany od miesięcy Centralny Rejestr Faktur powstanie w połowie 2019 roku. To nie tylko kolejne narzędzie kontroli podatników, ale też nowe obowiązki dla urzędników.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (13)

  • podatnik(2019-01-09 09:52) Zgłoś naruszenie 702

    Ja natomiast uważam,że skoro urzędy skarbowe mają już wszystkie faktury- to bez problemu mogły by wyliczać podatek do zapłacenia. Jestem skłonny nawet im za to zapłacić.Byle było wszystko dobrze wyliczone.Wtedy spałbym spokojnie.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • taka prawda(2019-01-09 13:10) Zgłoś naruszenie 330

    Większość usług działa w szarej strefie i żadne faktury tu nie pomogą. Przychodzi, elektryk, hydraulik .... dentyści to norma "........

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • spadkodawca(2019-01-11 11:02) Zgłoś naruszenie 91

    Jeżeli rozliczam VAT kwartalnie metoda kasową, to wykazuję fakturę sprzedażową (transakcja B2B) dopiero wtedy, gdy mi odbiorca towaru zapłaci. Znając życie, ten odbiorca zapewne wykazuje tę moją fakturę w dacie jej wystawienia i szybciutko odlicza sobie VAT, jakoby mi zapłacony, a płaci mi dopiero po (przykładowo) 3 miesiącach. Na razie w JPK_VAT nie ma pola dotyczącego daty zapłaty faktury Czy ten centralny rejestr faktur zlikwiduje zatory płatnicze? Bo wg prasy takie duże są w budowlance

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • grzesio(2019-07-26 20:45) Zgłoś naruszenie 50

    BRAWO PIS. Firmy - teileprofi24h_abs_gmbh, mixelectrocar24h, autoteilekfz, speedautot, 2ndparts_de, multibrandgroup, autoexpert24h, automeister24h - działają w POLSCE a podatki płacą w NIEMCZECH. Jakoś tej dziury podatkowej nikt nie zatykaa. Tylko te parę firm lekko oddaje NIEMCOM ok 1 miliona miesięcznie. Na naprawę limuzyn rządowych jak znalazł.

    Odpowiedz
  • franek(2019-01-28 11:19) Zgłoś naruszenie 41

    A kto teraz chce na fakturę?Trzeba się decydować albo chce się zarobić albo nie.

    Odpowiedz
  • StAAbrA(2019-01-09 21:31) Zgłoś naruszenie 412

    Pasożyty wejdą w polską gosPOdarkę , jak w masło ...

    Odpowiedz
  • mujwuj(2019-07-27 07:18) Zgłoś naruszenie 20

    PAŃSTWO TEORETYCZNE Z TEKTURY. Firmy - teileprofi24h_abs_gmbh, mixelectrocar24h, autoteilekfz-idczak, speedautot, 2ndparts_de, multibrandgroup, autoexpert24h, automeister24h, www_teilemania_de, rotetulpen2018, autoteile24h2018 - działają w POLSCE a podatki płacą w NIEMCZECH. Jakoś tej dziury podatkowej nikt nie zatyka. Tylko te parę firm lekko wyprowadza za granicę ok 1 miliona miesięcznie. Na naprawę limuzyn rządowych jak znalazł.

    Odpowiedz