Luka w podatkach to nie wina rządu PO-PSL? Problemy istniały wcześniej i są nadal

autor: Bartek Godusławski, Grzegorz Osiecki10.12.2018, 07:30; Aktualizacja: 10.12.2018, 07:55
Autorzy raportu podkreślają, że funkcjonują dwa pojęcia luki. Oba to różnica między faktycznymi wpływami do budżetu z VAT a maksymalnym ich pułapem, który powinien wpływać do kasy państwa.

Autorzy raportu podkreślają, że funkcjonują dwa pojęcia luki. Oba to różnica między faktycznymi wpływami do budżetu z VAT a maksymalnym ich pułapem, który powinien wpływać do kasy państwa.źródło: ShutterStock

Andrzej Bratkowski i Ludwik Kotecki opracowali raport mający wykazać, że w oparciu o dostępne analizy nie można oskarżać poprzednich rządów o zaniedbania w ściąganiu podatków.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze FB:

Reklama

Komentarze (9)

 • czytelnik(2018-12-10 08:44) Zgłoś naruszenie 10

  Aby zmniejszyć lukę podatkową, to pośrednictwo powinno być traktowane jak pośrednictwo, a nie jak dostawy łańcuchowe. Nie byłoby fikcji prawnej dostaw i nabyć towarów, lecz faktura za pośrednictwo. Powinno się znaleźć osobę odpowiedzialną za wprowadzenie art. 7 ust.8 ustawy o VAT.

  Odpowiedz
 • czytelnik(2018-12-10 08:47) Zgłoś naruszenie 20

  A może by tak opodatkować podatkiem VAT tylko dostawy do nievatowców? Budżet może by miał później środki, ale praktycznie bez wyłudzeń.

  Odpowiedz
 • Voxveritas(2018-12-10 08:55) Zgłoś naruszenie 239

  Jak można publikować podobne brednie w poważnym medium, do jakiego to aspiruje GP. Podawanie pseudo- ekonomicznych parametrów okraszonych pseudo-argumentacją to kompromitująca narracja politycznych paszteciarzy zakończona idiotyczną konkluzją sugerującą odpowiedzialność jakiejś wykonawczej służby, To po cholerę nam drogie i absurdalne tzw państwo z całym systemem politycznym, parlamentów, rządów, ministerstw i organów kontroli skoro jedna słuzba mogłaby to rozwiązać, będąc czujną, Panie Osiecki przekraczasz człowieku wszelkie granice przyzwoitości dziennikarskiej, to kolejny artykuł sprawiony ba zamówienie gangsterów operujących na granicy polltyczno-gospodarczych tego nieszczęśliwego kraju. Człowieku jak świat zostawisz swoim dzieciom przy takiej etyce i moralności.?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • xyz(2018-12-10 09:12) Zgłoś naruszenie 92

  Na lukę w VAT wpływ miało prawodawstwo a zwłaszcza odpowiedzialność karna z KKS / niskie zagrożenie karą /a nie z kodeksu karnego, Jest to efekt interpretacji Sądu Najwyższego. Ponadto układy, znajomości w urzędach skarbowych. Decyzje o zwrocie VAT podejmował naczelnik bądz jego zastępca . Kto miał dojścia miał kasę. Państwo Polskie było okradane ale to nie było najważniejsze. Potrafiono pokazać jak pięknie sprzedają się obligacje skarbu państwa. Lecz ktoś nkiedyś musi je wykupić.

  Odpowiedz
 • baca(2018-12-10 12:12) Zgłoś naruszenie 410

  gdyby dalej rządziło PO i PSL ,a głównym skarbnikiem był Rostowski to mieli byśmy dzis w Polsce Ukrainę

  Odpowiedz
 • henio(2018-12-10 20:02) Zgłoś naruszenie 10

  juz wiemy dlaczego tak duzo mamy w Polsce milionerow z kazdym rokiem bylo ich coraz wiecej

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Bert(2018-12-10 20:26) Zgłoś naruszenie 15

  Różnica w dochodach budżetowych państwa za PO/PSL i obecnie jest odczuwalna niemal przez każdego, więc próby udowadniania , że jej nie ma są po prostu śmieszne, takie zawracanie kijem Wisły, a Gazeta POprawna ma w tym wiosłowaniu pod prąd swój niezaprzeczalny udział

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane