statystyki

Warto pospieszyć się z inwestycją w jednej strefie

autor: Łukasz Zalewski29.11.2018, 08:00; Aktualizacja: 29.11.2018, 08:34
Obecnie terytorium Polski zostało podzielone na regiony, w których funkcjonują różne poziomy pomocy regionalnej i – co jest nowością – różne wymogi związane z nakładami inwestycyjnymi.

Obecnie terytorium Polski zostało podzielone na regiony, w których funkcjonują różne poziomy pomocy regionalnej i – co jest nowością – różne wymogi związane z nakładami inwestycyjnymi.źródło: ShutterStock

Firmy, które chcą skorzystać ze zwolnienia podatkowego w związku z inwestycjami w Polskiej Strefie Inwestycji, powinny się pospieszy. Po 2020 r. zostanie bowiem zmieniona mapa pomocy regionalnej, a ma ona wpływ na wysokość zwolnienia z CIT w jednej strefie (zależy ona od poziomu PKB w danym województwie oraz średniego poziomu w Unii).

Marek Sienkiewicz, partner w Deloitte, przypomina, że w 2015 r. Komisja w ostatniej chwili zgodziła się z polskimi rozwiązaniami w podobnej sprawie. Istnieje więc – zdaniem eksperta – duże ryzyko, że KE prześle akceptację w sprawie Polskiej Strefy Inwestycji po terminie.

– W takiej sytuacji nowe regulacje, przewidujące zwolnienie z CIT, musiałyby zostać zawieszone, co byłoby niekorzystne dla inwestorów – zwraca uwagę Marek Sienkiewicz. Natomiast nikt – jego zdaniem – nie będzie odbierał inwestorom prawa do uzyskanego wcześniej zwolnienia z podatku. Dlatego – jak tłumaczy ekspert – warto się pospieszyć z inwestycjami.


Pozostało 78% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane