statystyki

Warto pospieszyć się z inwestycją w jednej strefie

autor: Łukasz Zalewski29.11.2018, 08:00; Aktualizacja: 29.11.2018, 08:34
Obecnie terytorium Polski zostało podzielone na regiony, w których funkcjonują różne poziomy pomocy regionalnej i – co jest nowością – różne wymogi związane z nakładami inwestycyjnymi.

Obecnie terytorium Polski zostało podzielone na regiony, w których funkcjonują różne poziomy pomocy regionalnej i – co jest nowością – różne wymogi związane z nakładami inwestycyjnymi.źródło: ShutterStock

Firmy, które chcą skorzystać ze zwolnienia podatkowego w związku z inwestycjami w Polskiej Strefie Inwestycji, powinny się pospieszy. Po 2020 r. zostanie bowiem zmieniona mapa pomocy regionalnej, a ma ona wpływ na wysokość zwolnienia z CIT w jednej strefie (zależy ona od poziomu PKB w danym województwie oraz średniego poziomu w Unii).

Marek Sienkiewicz, partner w Deloitte, przypomina, że w 2015 r. Komisja w ostatniej chwili zgodziła się z polskimi rozwiązaniami w podobnej sprawie. Istnieje więc – zdaniem eksperta – duże ryzyko, że KE prześle akceptację w sprawie Polskiej Strefy Inwestycji po terminie.

– W takiej sytuacji nowe regulacje, przewidujące zwolnienie z CIT, musiałyby zostać zawieszone, co byłoby niekorzystne dla inwestorów – zwraca uwagę Marek Sienkiewicz. Natomiast nikt – jego zdaniem – nie będzie odbierał inwestorom prawa do uzyskanego wcześniej zwolnienia z podatku. Dlatego – jak tłumaczy ekspert – warto się pospieszyć z inwestycjami.


Pozostało jeszcze 78% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane