statystyki

Dofinansowanie młodocianego to przychód

autor: Magdalena Majkowska22.11.2018, 20:00
Chodziło o dofinansowanie kosztów zatrudnienia młodocianego pracownika, z którym podatnik zawarł umowę o pracę w celu przygotowania zawodowego. Przedsiębiorca był przekonany, że otrzymywał dotacje zwolnione z podatku na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 129 ustawy o PIT.

Chodziło o dofinansowanie kosztów zatrudnienia młodocianego pracownika, z którym podatnik zawarł umowę o pracę w celu przygotowania zawodowego. Przedsiębiorca był przekonany, że otrzymywał dotacje zwolnione z podatku na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 129 ustawy o PIT.źródło: ShutterStock

Dopłaty do kształcenia pracowników młodocianych to nie dotacja celowa, tylko dofinansowanie z Funduszu Pracy, które nie jest zwolnione z PIT – uznał dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej. W konsekwencji – wyjaśnił – pracodawca powinien zaliczyć taką pomoc finansową do przychodów z działalności gospodarczej.

Spytał o to przedsiębiorca, który w latach 2013–2018 uzyskał pomoc de minimis na podstawie decyzji urzędu gminy oraz wojewódzkiego komendanta Ochotniczych Hufców Pracy. Chodziło o dofinansowanie kosztów zatrudnienia młodocianego pracownika, z którym podatnik zawarł umowę o pracę w celu przygotowania zawodowego. Przedsiębiorca był przekonany, że otrzymywał dotacje zwolnione z podatku na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 129 ustawy o PIT.


Pozostało 56% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane