statystyki

Dofinansowanie młodocianego to przychód

autor: Magdalena Majkowska22.11.2018, 20:00
Chodziło o dofinansowanie kosztów zatrudnienia młodocianego pracownika, z którym podatnik zawarł umowę o pracę w celu przygotowania zawodowego. Przedsiębiorca był przekonany, że otrzymywał dotacje zwolnione z podatku na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 129 ustawy o PIT.

Chodziło o dofinansowanie kosztów zatrudnienia młodocianego pracownika, z którym podatnik zawarł umowę o pracę w celu przygotowania zawodowego. Przedsiębiorca był przekonany, że otrzymywał dotacje zwolnione z podatku na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 129 ustawy o PIT.źródło: ShutterStock

Dopłaty do kształcenia pracowników młodocianych to nie dotacja celowa, tylko dofinansowanie z Funduszu Pracy, które nie jest zwolnione z PIT – uznał dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej. W konsekwencji – wyjaśnił – pracodawca powinien zaliczyć taką pomoc finansową do przychodów z działalności gospodarczej.

Spytał o to przedsiębiorca, który w latach 2013–2018 uzyskał pomoc de minimis na podstawie decyzji urzędu gminy oraz wojewódzkiego komendanta Ochotniczych Hufców Pracy. Chodziło o dofinansowanie kosztów zatrudnienia młodocianego pracownika, z którym podatnik zawarł umowę o pracę w celu przygotowania zawodowego. Przedsiębiorca był przekonany, że otrzymywał dotacje zwolnione z podatku na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 129 ustawy o PIT.


Pozostało jeszcze 56% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane