Stare problemy w nowej odsłonie. Jedna strefa ekonomiczna jednak nie taka piękna

autor: Łukasz Zalewski12.10.2018, 07:34; Aktualizacja: 12.10.2018, 07:58
Co więcej, problemów na pewno przysporzy również zupełnie nowa mała klauzula przeciw unikaniu opodatkowania. Zgodnie bowiem z nowymi przepisami nawet za błędy w rozliczeniach fiskus będzie mógł ją zastosować i w efekcie pozbawić podatnika zwolnienia z CIT. Eksperci też zwracają uwagę, że przedsiębiorcy muszą opanować pokusę podziału działalności. A ta na pewno się pojawi, bo w nowej strefie mniejsze firmy muszą spełnić mniejsze wymogi.

Co więcej, problemów na pewno przysporzy również zupełnie nowa mała klauzula przeciw unikaniu opodatkowania. Zgodnie bowiem z nowymi przepisami nawet za błędy w rozliczeniach fiskus będzie mógł ją zastosować i w efekcie pozbawić podatnika zwolnienia z CIT. Eksperci też zwracają uwagę, że przedsiębiorcy muszą opanować pokusę podziału działalności. A ta na pewno się pojawi, bo w nowej strefie mniejsze firmy muszą spełnić mniejsze wymogi.źródło: ShutterStock

Już pierwsze firmy uzyskały ulgi podatkowe wynikające z nowych przepisów zakładających, iż cała Polska jest strefą inwestycyjną. Niestety przedsiębiorcy ubiegający się o takie preferencje muszą zmierzyć się z podobnymi trudnościami, jakie miały podmioty działające w dotychczasowych SSE.


wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • prawnik(2018-10-12 08:55) Zgłoś naruszenie 21

    Ta koncepcja była od początku wygłupem. Zamiast udawać, że cały kraj jest "strefą specjalną", trzeba było tak tworzyć prawo, by cały kraj był "strefą normalną". Tworząc spec-nad-hip-hop-przepisy tworzymy wariactwo ogólnokrajowe.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane