statystyki

Czy konto 221 będzie właściwe dla ujmowania zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych

autor: Marcin Nagórek08.10.2018, 10:58; Aktualizacja: 08.10.2018, 11:57
Konto 221

Konto 221źródło: ShutterStock

W jaki sposób powinna wyglądać ewidencja księgowa opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych? Chodzi o właściwe strony Wn/Ma kont.

EKSPERT RADZI

W podanym pytaniu chodzi zapewne o opłatę, o której mowa w art. 11 1 ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. W tym przepisie wskazano m.in., że w celu pozyskania dodatkowych środków na finansowanie zadań określonych w art. 4 1 ust. 1 gminy pobierają opłatę za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych, o których mowa w art. 18 ust. 1. W ust. 7 postanowiono z kolei, że opłata wnoszona jest na rachunek gminy w każdym roku kalendarzowym objętym zezwoleniem w trzech równych ratach.

Jeśli zaś chodzi o kwestię ewidencji księgowej, to na uwagę zasługują regulacje zawarte w załączniku 3. Plan kont dla jednostek budżetowych i samorządowych zakładów budżetowych. Zastosowanie będą miały następujące konta: 221, 101 (względnie 130) i 720.


Pozostało jeszcze 73% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane