statystyki

Czy konto 221 będzie właściwe dla ujmowania zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych

autor: Marcin Nagórek08.10.2018, 10:58; Aktualizacja: 08.10.2018, 11:57
Konto 221

Konto 221źródło: ShutterStock

W jaki sposób powinna wyglądać ewidencja księgowa opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych? Chodzi o właściwe strony Wn/Ma kont.

EKSPERT RADZI

W podanym pytaniu chodzi zapewne o opłatę, o której mowa w art. 11 1 ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. W tym przepisie wskazano m.in., że w celu pozyskania dodatkowych środków na finansowanie zadań określonych w art. 4 1 ust. 1 gminy pobierają opłatę za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych, o których mowa w art. 18 ust. 1. W ust. 7 postanowiono z kolei, że opłata wnoszona jest na rachunek gminy w każdym roku kalendarzowym objętym zezwoleniem w trzech równych ratach.

Jeśli zaś chodzi o kwestię ewidencji księgowej, to na uwagę zasługują regulacje zawarte w załączniku 3. Plan kont dla jednostek budżetowych i samorządowych zakładów budżetowych. Zastosowanie będą miały następujące konta: 221, 101 (względnie 130) i 720.


Pozostało 73% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane