statystyki

Czas rozliczyć się z cen transferowych i z CFC

autor: Mariusz Szulc27.09.2018, 07:16; Aktualizacja: 27.09.2018, 08:29
Do poniedziałku czas na rozliczenie się z fiskusem mają też podatnicy posiadający akcje lub udziały w zagranicznych spółkach kontrolowanych (ang. Controlled Foreign Company – CFC).

Do poniedziałku czas na rozliczenie się z fiskusem mają też podatnicy posiadający akcje lub udziały w zagranicznych spółkach kontrolowanych (ang. Controlled Foreign Company – CFC).źródło: ShutterStock

Do poniedziałku firmy handlujące z podmiotami powiązanymi muszą sporządzić dokumentację podatkową i złożyć uproszczone sprawozdanie.

W tym samym czasie muszą się rozliczyć z fiskusem również podatnicy, którzy w 2017 r. osiągali dochody dzięki zagranicznym spółkom kontrolowanym (CFC).

Zasadniczo w obu przypadkach ustawodawca dał podatnikom czas do końca dziewiątego miesiąca, ale ponieważ w tym roku 30 września wypada w niedzielę, to podatnicy mogą wypełnić obowiązki jeszcze w poniedziałek 1 października (zgodnie z regułą określoną w art. 12 par. 5 ordynacji podatkowej).


Pozostało jeszcze 87% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane