statystyki

Czas rozliczyć się z cen transferowych i z CFC

autor: Mariusz Szulc27.09.2018, 07:16; Aktualizacja: 27.09.2018, 08:29
Do poniedziałku czas na rozliczenie się z fiskusem mają też podatnicy posiadający akcje lub udziały w zagranicznych spółkach kontrolowanych (ang. Controlled Foreign Company – CFC).

Do poniedziałku czas na rozliczenie się z fiskusem mają też podatnicy posiadający akcje lub udziały w zagranicznych spółkach kontrolowanych (ang. Controlled Foreign Company – CFC).źródło: ShutterStock

Do poniedziałku firmy handlujące z podmiotami powiązanymi muszą sporządzić dokumentację podatkową i złożyć uproszczone sprawozdanie.

W tym samym czasie muszą się rozliczyć z fiskusem również podatnicy, którzy w 2017 r. osiągali dochody dzięki zagranicznym spółkom kontrolowanym (CFC).

Zasadniczo w obu przypadkach ustawodawca dał podatnikom czas do końca dziewiątego miesiąca, ale ponieważ w tym roku 30 września wypada w niedzielę, to podatnicy mogą wypełnić obowiązki jeszcze w poniedziałek 1 października (zgodnie z regułą określoną w art. 12 par. 5 ordynacji podatkowej).


Pozostało 87% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane