Doradca podatkowy: Nie składam JPK_VAT

autor: Katarzyna Jędrzejewska24.09.2018, 07:50; Aktualizacja: 24.09.2018, 09:56
Na co dzień jestem doradcą podatkowym i pomagam bronić się podatnikom przed nadmierną zachłannością fiskusa, więc spór z nim jakoś specjalnie mnie nie przeraża, chociaż zdaję sobie sprawę z tego, że mogę go przegrać.

Na co dzień jestem doradcą podatkowym i pomagam bronić się podatnikom przed nadmierną zachłannością fiskusa, więc spór z nim jakoś specjalnie mnie nie przeraża, chociaż zdaję sobie sprawę z tego, że mogę go przegrać.źródło: ShutterStock

- Argumentów za tym, że obowiązek przesyłania plików jest sprzeczny z prawem, jest wiele. Najważniejsze to: niezgodność z konstytucją, z unijną dyrektywą i z ustawą o VAT - mówi Zdzisław Modzelewski. 

Dlaczego nie składa pan JPK_VAT?

Moim zdaniem przepisy zostały napisane w taki sposób, że wynika z nich, iż nie mam obowiązku składania JPK_VAT. Uznałem, że skoro prezentuję ten pogląd, to dobrze byłoby, żebym się do tego zastosował.

Czy tylko dla zasady, czy żeby przetestować, jaka będzie reakcja urzędników?

Generalnie, żeby zobaczyć, co się będzie działo, a jeśli sprawa zajdzie do etapu sądowego – dowiedzieć się, jak sąd ją rozstrzygnie.

I co się zadziało?


Pozostało 92% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (12)

  • podatnik(2018-09-24 08:19) Zgłoś naruszenie 384

    Następny BUBEL prawny?Kto za to zapłaci?

    Odpowiedz
  • sa(2018-09-24 10:00) Zgłoś naruszenie 284

    Wymyślają takie obciążenie biurokracją (nawet dla malutkich firm ,która nie ma takich pieniędzy ani doradców,księgowych itp chyba że to prezent dla korpo USA ) z wprowadzaniem nowych programów (zakupy , koszty) bo JPK nie działa (był parę razy poprawiany) przy XP,vista ,WS 2000, a tu słyszymy,że to bubel !. Ludzie jaka ta Nowa lepsza zmiana ,kłopot dla ludzi i ból głowy - widać to, a brali dodatkowe premie po 50 tys. za co ?!.

    Odpowiedz
  • Aga(2018-09-24 08:38) Zgłoś naruszenie 94

    Zdzisław Modzelewski... a nie Witold???

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • mikro(2018-09-24 20:58) Zgłoś naruszenie 77

    To dziwne, ale jak nie złożyłem jpk w terminie, to dostałem po tygodniu uprzejme przypomnienie na emaila. Super sprawa, a nie zaraz straszenie karami. Mnie się podoba. Oszuści niech się martwią.

    Odpowiedz
  • usa(2018-09-24 11:25) Zgłoś naruszenie 717

    JPK jest super! Bzdur nie wypisujcie.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • William(2018-09-24 18:13) Zgłoś naruszenie 67

    Ja się żegnam z Gazetą Prawną. Od paru miesięcy zamiast rzeczowych artykułów coraz więcej. ordynarnych clickbaitów.

    Odpowiedz
  • nostradamus(2018-09-24 13:30) Zgłoś naruszenie 212

    niestety nie da się stworzyć takich samych przepisów podatkowych dla koncernów i dużych firm, a oddzielnie dla małych. Niestety wszyscy duzi i mali muszą się dostosować do obowiązujących przepisów podatkowych

    Odpowiedz
  • mikro(2018-09-24 20:58) Zgłoś naruszenie 27

    To dziwne, ale jak nie złożyłem jpk w terminie, to dostałem po tygodniu uprzejme przypomnienie na emaila. Super sprawa, a nie zaraz straszenie karami. Mnie się podoba. Oszuści niech się martwią.

    Odpowiedz
  • mikro(2018-09-24 20:58) Zgłoś naruszenie 17

    To dziwne, ale jak nie złożyłem jpk w terminie, to dostałem po tygodniu uprzejme przypomnienie na emaila. Super sprawa, a nie zaraz straszenie karami. Mnie się podoba. Oszuści niech się martwią.

    Odpowiedz
  • mikro(2018-09-24 20:58) Zgłoś naruszenie 16

    To dziwne, ale jak nie złożyłem jpk w terminie, to dostałem po tygodniu uprzejme przypomnienie na emaila. Super sprawa, a nie zaraz straszenie karami. Mnie się podoba. Oszuści niech się martwią.

    Odpowiedz