Fiskus karze za uczciwość

autor: Agnieszka Pokojska20.08.2018, 07:13; Aktualizacja: 20.08.2018, 20:29
Ministerstwo Finansów nie odpowiedziało na pytania DGP – m.i. o to, czy data nadania numeru ewidencyjnego wpływa na prawo podatnika do rozpoczęcia ewidencji na kasie rejestrującej.

Ministerstwo Finansów nie odpowiedziało na pytania DGP – m.i. o to, czy data nadania numeru ewidencyjnego wpływa na prawo podatnika do rozpoczęcia ewidencji na kasie rejestrującej.źródło: ShutterStock

Czytelniczka DGP dostała mandat tylko dlatego, że wydała paragon, zanim urząd nadał numer kasie fiskalnej. Eksperci uważają, że to absurd.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (14)

  • Kpiarz (2018-08-20 07:29) Zgłoś naruszenie 450

    Czyli zastraszyć przedsiębiorców i zapewnić US całkowitą swobodę interpretacji przepisów.!!! Byle tylko zedrzeć kasę z przedsiębiorcy. I gdzie jest ta Ustawa zwana Kodeksem Biznesu.? W d......!!!

    Odpowiedz
  • marta(2018-08-20 08:28) Zgłoś naruszenie 290

    Czy US nie obowiązuje konstytucja i wszelkie inne ustawy ? Dlaczego są bezkarni ? Przecież ten urzędas popełnił przestępstwo z kodeksu karnego ! Dręczą właśnie uczciwych ale mafioza nie ruszą...ukradłeś....nie płacisz żadnego podatku.....zapracowałeś ?..cały system kar i prześladowań...

    Odpowiedz
  • jan(2018-08-20 14:25) Zgłoś naruszenie 210

    A prezydent prosi : wracajcie.... Ja pytam : po co??

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • dawno temu w kabarecie(2018-08-20 09:35) Zgłoś naruszenie 201

    już Pietrzak mówił, że państwo polskie nie lubi tych, do których nie dokłada... w państwie prawa z urzędu są ściganie takie urzędnicze przestępstwa a w sądzie to ustala się tylko wysokość odszkodowania dla pokrzywdzonego obywatela

    Odpowiedz
  • nostradamus(2018-08-20 10:55) Zgłoś naruszenie 170

    ten urzędnik powinien wylecieć z pracy i to dyscyplinarnie za naruszenie prawa w stosunku do podatnika . Ta osoba działała poprawnie wolno jest rejestrować sprzedaż na urządzeniu fiskalnym, natomiast numer ewidencyjny to wymysł albo US albo MF ten numer to jak nazwa wskazuje ewidencja urządzenia fiskalnego. Bardzo ciekawe po co ten numer skoro kas ma numer fabryczny i unikatowy. A na dodatek US wymaga by ten numer był umieszczony na kasie. bzdura

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Opty(2018-08-20 14:03) Zgłoś naruszenie 84

    Premier obiecywał urzędy przyjazne, pomocne, wyrozumiałe, służące wsparciem itp. Jednym słowem urząd skarbowy przyjacielem przedsiębiorcy, przecież tak jest. A ten przytoczonych idiotyczny przypadek na pewno nieprzychylne media wygrzebały z czasów poprzednich rządów i próbują nieudolnie przypisać dobrej zmianie.

    Odpowiedz
  • och ach(2018-08-20 14:30) Zgłoś naruszenie 720

    A wystarczyło nie przyjmować mandatu i skorzystać z prawa rozpoznania sprawy karnej przez niezależny sąd. Przyjęłaś mandat kobieto to znaczy, że przyznałaś się do popełnienia wykroczenia skarbowego. Przyznałaś się do wykroczenia skarbowego, zwrot pieniędzy wydatkowej na zakup kasy fiskalnej ci się nie należy. A teraz kobieta lata po gazetach i biadoli jacy to ci urzędnicy źli. Nikt cię do przyjmowania mandatu siłą nie zmuszał. Twój wybór, to ponieś za swój wybór odpowiedzialność.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • podatnik(2019-07-08 13:44) Zgłoś naruszenie 10

    PIT 37 za 2018 r obliczony przez US i wystawiony w formie elektronicznej dla podatnika, okazał się błędnie obliczony na szkodę podatnika. I co, czy ktoś w US za to odpowiada ? Nie, nic mi o tym nie wiadomo. Natomiast pomyłka podatnika w obliczeniu PIT ze szkodą nawet złotówki dla US , to przestępstwo z konsekwencjami dla podatnika który się pomylił na drobna kwotę.. Interpretacja przepisów podatkowych to też czarna magia, taką samą sytuacje faktyczną i prawną różne US mogą interpretować w odmienny sposób i bądź tu "kowalski" mądry żeby cię nie oskubali

    Odpowiedz