statystyki

I etap konsultacji: Są uwagi do cyfrowych sprawozdań finansowych

autor: Agnieszka Pokojska06.08.2018, 07:42; Aktualizacja: 06.08.2018, 07:59
W trakcie konsultacji przedstawiciele spółdzielni mieszkaniowych wyrazili przekonanie, że resort powinien przygotować dla nich oddzielne struktury logiczne.

W trakcie konsultacji przedstawiciele spółdzielni mieszkaniowych wyrazili przekonanie, że resort powinien przygotować dla nich oddzielne struktury logiczne.źródło: ShutterStock

Zakończył się pierwszy etap konsultacji w sprawie struktur logicznych sprawozdań finansowych. Ich uczestnicy zwracali uwagę m.in. na brak specyfiki sprawozdań przygotowywanych przez spółdzielnie mieszkaniowe, a także sporządzanych według Międzynarodowych Standardów Rachunkowości.

Drugi etap, planowany na sierpień, będzie się odnosił do struktur wynikających z rozporządzeń do ustawy o rachunkowości (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 395 ze zm.).

Prace nad strukturami są związane z przepisami, które mają wejść w życie 1 października. Od tego momentu sprawozdania trzeba będzie przesyłać do szefa Krajowej Administracji Skarbowej – KAS (w przypadku podatników PIT) i do Krajowego Rejestru Sądowego (w przypadku podmiotów zarejestrowanych w tym rejestrze) w standardzie wymiany danych XML/XSD.


Pozostało 55% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane