statystyki

I etap konsultacji: Są uwagi do cyfrowych sprawozdań finansowych

autor: Agnieszka Pokojska06.08.2018, 07:42; Aktualizacja: 06.08.2018, 07:59
W trakcie konsultacji przedstawiciele spółdzielni mieszkaniowych wyrazili przekonanie, że resort powinien przygotować dla nich oddzielne struktury logiczne.

W trakcie konsultacji przedstawiciele spółdzielni mieszkaniowych wyrazili przekonanie, że resort powinien przygotować dla nich oddzielne struktury logiczne.źródło: ShutterStock

Zakończył się pierwszy etap konsultacji w sprawie struktur logicznych sprawozdań finansowych. Ich uczestnicy zwracali uwagę m.in. na brak specyfiki sprawozdań przygotowywanych przez spółdzielnie mieszkaniowe, a także sporządzanych według Międzynarodowych Standardów Rachunkowości.

Drugi etap, planowany na sierpień, będzie się odnosił do struktur wynikających z rozporządzeń do ustawy o rachunkowości (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 395 ze zm.).

Prace nad strukturami są związane z przepisami, które mają wejść w życie 1 października. Od tego momentu sprawozdania trzeba będzie przesyłać do szefa Krajowej Administracji Skarbowej – KAS (w przypadku podatników PIT) i do Krajowego Rejestru Sądowego (w przypadku podmiotów zarejestrowanych w tym rejestrze) w standardzie wymiany danych XML/XSD.


Pozostało jeszcze 55% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane