statystyki

Twój e-PIT zamiast PFR: Fiskus przygotuje zeznanie dla podatników rozliczających się indywidualnie

autor: Agnieszka Pokojska18.07.2018, 07:26; Aktualizacja: 18.07.2018, 07:42
Od przyszłego roku fiskus wypełni PIT za podatników

Od przyszłego roku fiskus wypełni PIT za podatnikówźródło: ShutterStock

Krajowa Administracja Skarbowa przygotuje zeznanie za 2018 r. wszystkim, którzy rozliczają się indywidualnie, wspólnie z małżonkiem lub z dzieckiem jako samotni rodzice. I co najważniejsze – skarbówka uwzględni niektóre ulgi oraz odliczenia.

Nowa usługa będzie się nazywać „Twój e-PIT” i zastąpi dotychczasowe usługi fiskusa; jedną polegającą na wstępnym wypełnieniu zeznania (PFR), drugą skutkującą rozliczeniem na wniosek PIT-WZ.

Opublikowany został projekt nowelizacji ustawy o PIT w tej sprawie. O samym pomyśle zmian pisaliśmy już w maju (Twój e-PIT zastąpi inne usługi fiskusa – DGP nr 103/2018).

Nie będzie przymusu korzystania z nowej usługi. Każdy, niezależnie od sporządzonego przez KAS zeznania, będzie mógł rozliczyć się samodzielnie. Jeżeli zdecyduje się skorzystać z zeznania przygotowanego przez KAS, będzie mógł je zmienić (np. nr OPP), odrzucić lub zaakceptować bez zmian.


Pozostało jeszcze 48% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane