statystyki

Paliwowym oszustom nie można odpuszczać [RAPORT]

autor: Mariusz Szulc13.06.2018, 07:19; Aktualizacja: 13.06.2018, 08:20
pieniądze, banknoty, kasa, finanse

To główne postulaty, jakie znalazły się w opublikowanym wczoraj raporcie firmy doradczej PwC i agendy ONZ – Global Compact Network Poland „Walka z szarą strefą. Wpływ regulacji na branżę paliw płynnych”.źródło: ShutterStock

Przedsiębiorcy płaciliby akcyzę od oleju opałowego w takiej wysokości, jak od napędowego. Potem mogliby odzyskać nadwyżkę. Fiskus powinien kontrolować też rolników oraz podmioty obracające paliwem żeglugowym, lotniczym i tym przeznaczonym dla pociągów.

To główne postulaty, jakie znalazły się w opublikowanym wczoraj raporcie firmy doradczej PwC i agendy ONZ – Global Compact Network Poland „Walka z szarą strefą. Wpływ regulacji na branżę paliw płynnych”. W przygotowaniu dokumentu uczestniczyli również przedstawiciele samej branży paliwowej.

Autorzy raportu chwalą resort finansów za duże sukcesy w uszczelnianiu rynku obrotu paliwem. Podkreślają, że poziom szarej strefy w tej branży spadł już do średniej europejskiej, a zwiększył się popyt na paliwa z legalnych źródeł. Chodzi przy tym nie tyle o benzynę, ile głównie o olej napędowy, który był wcześniej wykorzystywany do fikcyjnych transakcji wewnątrzwspólnotowych.


Pozostało jeszcze 80% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane