statystyki

Paliwowym oszustom nie można odpuszczać [RAPORT]

autor: Mariusz Szulc13.06.2018, 07:19; Aktualizacja: 13.06.2018, 08:20
pieniądze, banknoty, kasa, finanse

To główne postulaty, jakie znalazły się w opublikowanym wczoraj raporcie firmy doradczej PwC i agendy ONZ – Global Compact Network Poland „Walka z szarą strefą. Wpływ regulacji na branżę paliw płynnych”.źródło: ShutterStock

Przedsiębiorcy płaciliby akcyzę od oleju opałowego w takiej wysokości, jak od napędowego. Potem mogliby odzyskać nadwyżkę. Fiskus powinien kontrolować też rolników oraz podmioty obracające paliwem żeglugowym, lotniczym i tym przeznaczonym dla pociągów.

To główne postulaty, jakie znalazły się w opublikowanym wczoraj raporcie firmy doradczej PwC i agendy ONZ – Global Compact Network Poland „Walka z szarą strefą. Wpływ regulacji na branżę paliw płynnych”. W przygotowaniu dokumentu uczestniczyli również przedstawiciele samej branży paliwowej.

Autorzy raportu chwalą resort finansów za duże sukcesy w uszczelnianiu rynku obrotu paliwem. Podkreślają, że poziom szarej strefy w tej branży spadł już do średniej europejskiej, a zwiększył się popyt na paliwa z legalnych źródeł. Chodzi przy tym nie tyle o benzynę, ile głównie o olej napędowy, który był wcześniej wykorzystywany do fikcyjnych transakcji wewnątrzwspólnotowych.


Pozostało 80% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane