statystyki

Lotos wybrał podzieloną płatność

autor: Mariusz Szulc04.06.2018, 07:22; Aktualizacja: 10.08.2018, 14:00
Obecnie trwają zaawansowane dyskusje z Komisją Europejską nad tym, by od 1 stycznia 2019 r. polski split payment stał się obowiązkowy w branżach, w których obecnie przedsiębiorcy rozliczają się w systemie odwrotnego obciążenia (VAT rozlicza nabywca).

Obecnie trwają zaawansowane dyskusje z Komisją Europejską nad tym, by od 1 stycznia 2019 r. polski split payment stał się obowiązkowy w branżach, w których obecnie przedsiębiorcy rozliczają się w systemie odwrotnego obciążenia (VAT rozlicza nabywca).źródło: ShutterStock

Jedna z największych polskich firm paliwowych ogłosiła, że od 1 lipca br. będzie płacić kontrahentom w systemie split payment.

To oznacza, że przedsiębiorca, który sprzedaje towary lub usługi Grupie Lotos, może spodziewać się dwóch przelewów. Kwota netto tak jak dotychczas wpłynie na jego podstawowe konto prowadzone w banku lub spółdzielczej kasie oszczędnościowo-kredytowej. Drugi przelew, czyli równowartość VAT, trafi na specjalne konto, które bank lub SKOK założą każdej firmie.

Split payment. Sprawdź, jakie korzyści daje podzielona płatność! >>>>

Tak określony mechanizm podzielonej płatności wejdzie w życie od początku lipca br. Początkowo ma być dobrowolny. Przedsiębiorcy będą więc mogli samodzielnie decydować, czy chcą rozliczać się tak jak dotychczas, czy wykonywać dwa przelewy. Ministerstwo Finansów przygotowało jednak istotną zachętę dla tych, którzy z tej możliwości skorzystają.


Pozostało 77% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane