statystyki

Ulgę B+R należy korygować na bieżąco

autor: Łukasz Zalewski29.05.2018, 07:09; Aktualizacja: 29.05.2018, 07:39
Spółka uważała, że może rozliczać korekty na bieżąco, zgodnie z art. 15 ust. 4i ustawy o CIT, a więc w momencie otrzymania faktury korygującej.

Spółka uważała, że może rozliczać korekty na bieżąco, zgodnie z art. 15 ust. 4i ustawy o CIT, a więc w momencie otrzymania faktury korygującej.źródło: ShutterStock

Kto prowadzi działalność badawczo-rozwojową i otrzyma faktury korygujące dotyczące wydatków kwalifikowanych, powinien je uwzględnić w bieżącym okresie – orzekł WSA w Warszawie.

Sprawa dotyczyła spółki ponoszącej wydatki na zatrudnienie i ubezpieczenia społeczne pracowników zatrudnionych przy pracach badawczo-rozwojowych, na materiały i surowce związane z tymi pracami oraz korzystanie z instalacji technologicznych. Wszystko to są koszty kwalifikowane w rozumieniu przepisów podatkowych o uldze na badania i rozwój.

Spółka zastanawiała się, jak powinna je rozliczyć, gdy już po skorzystaniu przez nią z ulgi B+R za 2017 r. otrzyma faktury korygujące (in plus lub in minus). Czy rozliczyć je na bieżąco, czy złożyć korektę zeznania rocznego za 2017 r.?


Pozostało 68% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane