statystyki

Ulgę B+R należy korygować na bieżąco

autor: Łukasz Zalewski29.05.2018, 07:09; Aktualizacja: 29.05.2018, 07:39
Spółka uważała, że może rozliczać korekty na bieżąco, zgodnie z art. 15 ust. 4i ustawy o CIT, a więc w momencie otrzymania faktury korygującej.

Spółka uważała, że może rozliczać korekty na bieżąco, zgodnie z art. 15 ust. 4i ustawy o CIT, a więc w momencie otrzymania faktury korygującej.źródło: ShutterStock

Kto prowadzi działalność badawczo-rozwojową i otrzyma faktury korygujące dotyczące wydatków kwalifikowanych, powinien je uwzględnić w bieżącym okresie – orzekł WSA w Warszawie.

Sprawa dotyczyła spółki ponoszącej wydatki na zatrudnienie i ubezpieczenia społeczne pracowników zatrudnionych przy pracach badawczo-rozwojowych, na materiały i surowce związane z tymi pracami oraz korzystanie z instalacji technologicznych. Wszystko to są koszty kwalifikowane w rozumieniu przepisów podatkowych o uldze na badania i rozwój.

Spółka zastanawiała się, jak powinna je rozliczyć, gdy już po skorzystaniu przez nią z ulgi B+R za 2017 r. otrzyma faktury korygujące (in plus lub in minus). Czy rozliczyć je na bieżąco, czy złożyć korektę zeznania rocznego za 2017 r.?


Pozostało jeszcze 68% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane