statystyki

Prywatny kredyt może być kosztem firmowym

autor: Magdalena Majkowska24.05.2018, 16:00
umowa, para, małżeństwo, związek, konkubinat

Chodziło o podatniczkę, która kupiła od dewelopera lokal usługowy.źródło: ShutterStock

Odsetki od kredytu na nabycie nieruchomości, w której w przyszłości będzie prowadzona firma, można rozliczyć w kosztach działalności gospodarczej – potwierdził dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej.

Chodziło o podatniczkę, która kupiła od dewelopera lokal usługowy. Inwestycję częściowo sfinansowała z kredytu hipotecznego, który obciążył nieruchomość. Zamierzała prowadzić w niej działalność gospodarczą. Planowała, że po zarejestrowaniu się jako przedsiębiorca przekaże lokal do majątku firmy i zacznie go amortyzować.

Chciała się tylko upewnić, czy kosztem będą także comiesięczne odsetki od kredytu, który zaciągnęła jeszcze jako osoba prywatna.

Dyrektor KIS to potwierdził. Uznał, że nie można odmówić prawa do zaliczenia w koszty zapłaconych odsetek od kredytu zaciągniętego przez podatnika w sytuacji, gdy lokal najpierw trafił do majątku osobistego podatnika, a następnie został przeznaczony do działalności gospodarczej.


Pozostało jeszcze 61% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane