statystyki

NSA: Co dalej z podatkiem od wiatraków?

autor: Patrycja Dudek, Łukasz Zalewski16.05.2018, 07:17; Aktualizacja: 16.05.2018, 07:36
Dodała, że jeśli NSA uzna, iż nie doszło do zwiększenia podstawy opodatkowania, to argumenty dotyczące prawa unijnego staną się bezprzedmiotowe.

Dodała, że jeśli NSA uzna, iż nie doszło do zwiększenia podstawy opodatkowania, to argumenty dotyczące prawa unijnego staną się bezprzedmiotowe.źródło: ShutterStock

Czy podatek należy liczyć od całej elektrowni wiatrowej, w tym gondoli, łopat, sterowania, czy tylko od części budowlanych, czyli fundamentu i masztu? Naczelny Sąd Administracyjny nie rozstrzygnął tego wczoraj.

Miały być to pierwsze wyroki dotyczące opodatkowania wiatraków po zmianie przepisów, jaka nastąpiła z początkiem 2017 r. Było to związane z ustawą z 20 maja 2016 r. o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych (Dz.U. 2016 poz. 961).

Naczelny Sąd Administracyjny postanowił jednak wczoraj odroczyć ogłoszenie wyroków o dwa tygodnie. Jak wyjaśniła sędzia Aleksandra Wrzesińska-Nowacka, sąd zastanawia się nad przedstawieniem pytania prawnego poszerzonemu składowi NSA.

Podkreśliła, że problem dotyczy wielu podmiotów, skarg kasacyjnych jest dużo, a argumenty w nich przedstawione mają różny zakres, dotykają nawet prawa wspólnotowego, co wiązałoby się z koniecznością zwrócenia się z pytaniem do Trybunału Sprawiedliwości.


Pozostało jeszcze 75% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane