statystyki

Zwrot VAT nie może być później niż zakończenie kontroli

autor: Łukasz Zalewski23.04.2018, 19:00
VAT

Spółka zarzucała organom nie tylko naruszenie przepisów pozwalających na przedłużenie terminu zwrotu VAT, ale i opieszałość w załatwieniu sprawy.źródło: ShutterStock

Organ nie może wyznaczyć terminu zwrotu VAT na dzień przypadający po terminie zakończenia czynności sprawdzających, kontroli lub postępowania podatkowego – potwierdził WSA w Łodzi.

Sprawa dotyczyła spółki, która złożyła wniosek o zwrot prawie 400 tys. zł nadwyżki VAT naliczonego nad należnym za marzec 2017 r. W maju naczelnik urzędu skarbowego wszczął kontrolę podatkową i zaczął badać zasadność zwrotu. Postanowieniem z lipca 2017 r. zawiadomił spółkę, że kontrola zostanie zakończona do 31 października.

W tym czasie wysłał zapytania do trzech innych organów podatkowych, do dziesięciu kontrahentów spółki oraz dwa wnioski do zagranicznych władz podatkowych (francuskiej i norweskiej). Przeprowadził też czynności sprawdzające na podstawie danych wynikających z jednolitych plików kontrolnych przesłanych przez spółkę.

We wrześniu 2017 r., gdy nie miał jeszcze wszystkich odpowiedzi, przedłużył termin zwrotu VAT aż do 2 kwietnia 2018 r. Postanowienie to utrzymał w mocy dyrektor izby administracji skarbowej.


Pozostało jeszcze 49% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane