statystyki

Zwrot VAT nie może być później niż zakończenie kontroli

autor: Łukasz Zalewski23.04.2018, 19:00
VAT

Spółka zarzucała organom nie tylko naruszenie przepisów pozwalających na przedłużenie terminu zwrotu VAT, ale i opieszałość w załatwieniu sprawy.źródło: ShutterStock

Organ nie może wyznaczyć terminu zwrotu VAT na dzień przypadający po terminie zakończenia czynności sprawdzających, kontroli lub postępowania podatkowego – potwierdził WSA w Łodzi.

Sprawa dotyczyła spółki, która złożyła wniosek o zwrot prawie 400 tys. zł nadwyżki VAT naliczonego nad należnym za marzec 2017 r. W maju naczelnik urzędu skarbowego wszczął kontrolę podatkową i zaczął badać zasadność zwrotu. Postanowieniem z lipca 2017 r. zawiadomił spółkę, że kontrola zostanie zakończona do 31 października.

W tym czasie wysłał zapytania do trzech innych organów podatkowych, do dziesięciu kontrahentów spółki oraz dwa wnioski do zagranicznych władz podatkowych (francuskiej i norweskiej). Przeprowadził też czynności sprawdzające na podstawie danych wynikających z jednolitych plików kontrolnych przesłanych przez spółkę.

We wrześniu 2017 r., gdy nie miał jeszcze wszystkich odpowiedzi, przedłużył termin zwrotu VAT aż do 2 kwietnia 2018 r. Postanowienie to utrzymał w mocy dyrektor izby administracji skarbowej.


Pozostało 49% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane