Partie nie mogą dostać 1 proc. podatku

06.02.2009, 03:00; Aktualizacja: 06.02.2009, 16:49

Podatnicy, przekazując 1 proc. swojego podatku w rocznym PIT, nie mogą wskazać jako beneficjenta partii politycznej. Partia nie jest organizacją pożytku publicznego.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (7)

  • szyblucki(2009-02-07 13:26) Zgłoś naruszenie 00

    Chore. Partia jak każda inna firma niech działa na własną ręke. Nie ma chętnych, nie ma kasy nie ma partii, proste.Nie życze sobie żeby z moich podatków finansowane był partie, których w dodatku nie popieram i działają na moją niekorzyść. Ten kraj jest tak chory, że nie ma możliwości opisać tego nawet w jednej książce...

    Odpowiedz
  • Kto nami rządzi???(2009-02-06 22:51) Zgłoś naruszenie 00

    Kiepsko to wygląda jeżeli z założenia przyjmuje się, że partie polityczne nie są pożytecznie społecznie - to kim są naprawdę politycy???

    Odpowiedz
  • NM(2009-02-06 16:24) Zgłoś naruszenie 00

    Dziwny artykuł. Przecież wiadomo, że 1% można obecnie przekazać tylko na OPP. Niesiołowski miał na myśli projekt Platformy sprzed roku - na podobnych zasadach jak 1% na OPP, Polacy mieliby prawo przeznaczać 1% na wybraną partię polityczną.
    Projekt ten został jednak odrzucony przez opozycję i PSL.

    Odpowiedz
  • jwk(2009-02-06 10:45) Zgłoś naruszenie 00

    Finansowanie partii politycznych z budżetu jest bardzo złym rozwiązaniem.
    Każdy podatnik finansuje nawet te partie które działają na jego szkodę.
    1 procentowy odpis kierowany przez podatnika dla partii dbającej o jego interesy jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem.

    Odpowiedz
  • obywatel(2009-02-06 10:05) Zgłoś naruszenie 00

    Partie nalezy finansowac z budzetu panstwa i to w ograniczonym zakresie. Nalezy zrezygnowac z wszelkiego typu plakatow, bilbordow, czy zenujacych tancow poslow i kandydatow na prezydenta.

    Odpowiedz
  • Willy(2009-02-06 08:19) Zgłoś naruszenie 00

    Partie są pasożytami,żerującymi w obliczu "prawa"stworzonego specjalnie po to i przez tych,co sami są zainteresowani.Nam każą zaciskać pasa/niedługo chyba na szyjach/,a sami full wypas.I to jest solidarne znoszenie kryzysu.

    Odpowiedz
  • Kazek(2009-02-06 07:16) Zgłoś naruszenie 00

    Kto to jest Niesiołowski? Zakazać mu wypowiadania się na każdy temat z wyjątkiem owadów. Za wprowadzanie obywateli w błąd odwołać z funkcji marszałka /ciekawe jak on sam by skomentował taką gafę/

    Odpowiedz