statystyki

Nie wiadomo, kto ma potrącać PIT od przekazanych nagród

autor: Agnieszka Pokojska18.04.2018, 07:23; Aktualizacja: 18.04.2018, 07:33
wynagrodzenie pensja wypłata pieniądze

Spór toczył się o to, czy PIT od nagród ma rozliczyć agencja, czy zlecający organizację konkursu.źródło: ShutterStock

Nawet jeśli konkurs organizuje i wygrane wydaje agencja marketingowa, to i tak podatek powinien rozliczyć zlecający. Tak uważa fiskus. Innego zdania był pod koniec 2017 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie.

Stanowisko organów podatkowych potwierdza interpretacja dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z 8 marca br. (nr 0114-KDIP3-2.4011.22.2018.2.AK1).

Z pytaniem wystąpiła agencja marketingowa, która w imieniu klientów organizuje i przeprowadzać konkursy oraz wydaje nagrody. Wyjaśniła, że wynagrodzenie wypłacane przez zleceniodawcę obejmuje opłatę za organizację i koszt zakupionych nagród.

Agencja chciała się upewnić, kto ma obowiązek rozliczyć PIT zwycięzców (czyli pobrać od nich i wpłacić do urzędu skarbowego zryczałtowany 10-proc. podatek dochodowy) bądź sporządzić informację PIT-8AR. Czy ma to zrobić agencja, czy jej klient, czyli podmot zlecający jej organizację konkursu i wydanie nagród?


Pozostało jeszcze 76% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane