Rząd zamierza ciąć etaty w skarbówce

04.02.2009, 03:00

W ramach planu oszczędnościowego rządu Ministerstwo Finansów musi zmniejszyć swoje wydatki o 530 mln zł. Jedną z pozycji, na której resort finansów planuje oszczędzać, mają być etaty w izbach i urzędach skarbowych. Realizacja tych planów może sparaliżować pracę urzędów i wydłużyć i tak już długie postępowania podatkowe.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (57)

  • Do Podatnika(2009-02-04 09:55) Zgłoś naruszenie 00

    Jesteś przykładem skrajnej naiwności. Tylko głupiec wierzy że w tym kraju da się zmienić prawo podatkowe. Było mętne, jest mentne i takie będzie. Bo rząd i sejm nie jest w stanie nic w tej kwestii zmienić poza jeszcze większym zagmatwaniem i tworzeniem kolejnych bubli prawnych co się robi juz od 20 lat

    Odpowiedz
  • DRAGON(2009-02-06 12:46) Zgłoś naruszenie 00

    Nie powinno się nie przedłużać umów tym pracownikom, którzy pracują na umowę na czas określony - są to najprawdopodobniej najbardziej wartościowi pracownicy, młodzi i wykształceni. Jak już to powinno się zwalniać tych najsłabiej wykształconych. I tyle w temacie.

    Odpowiedz
  • Elka(2009-02-04 08:45) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Arkadiuszu! My już akceptujemy wszystkie poczynania! Nogami! Odchodząc ze skarbówki od paru lat. Ja też jeszcze 2 miesiące i zostanę tak jak pan doradcą podatkowym!

    Odpowiedz
  • abc(2009-02-04 07:22) Zgłoś naruszenie 00

    9 stycznia br. została podpisana przez prezydenta nowela ust. o zmianie ust. o swob. dział. gosp. i innych ustaw która wprowadzi zmiany m.in. w zakresie kontroli u przedsiębiorcy - kontrole będą trudniejsze i będą przez to w rzeczywistości bardziej czaso- i osobochłonne - nie wiem jaką racją (inną niż polityczną, doraźną) jest obcinanie etatów w skarbówce - efektem redukcji etatów będzie zmniejszenie: ilości kontroli albo(i) skuteczności kontroli

    Odpowiedz
  • smoku666(2009-02-04 07:09) Zgłoś naruszenie 00

    przypominam że rzesze nierobów w SŁUZBIE CELNEJ to też jednostaka - i koszty MinFina

    Odpowiedz
  • mm(2009-02-04 10:27) Zgłoś naruszenie 00

    jestem za zwalnianiem pracownikow w wszelkiej administracji publicznej, z jednoczesnym wprowadzaniem zalatwiania praktycznie wszytkiego na zasadzie jak w ZUS - droga elektroniczna, oraz upraszczania procedur

    Odpowiedz
  • izunia(2009-02-04 10:26) Zgłoś naruszenie 00

    widze ze cala dyskusja poszla w inna strone niz jest artykul, przeciez chodzi glownie o to ze jednak rzad oszczedza na nas zwyklych ludziach, pomimo swoich obietnic
    ale czego sie spodziewac po ludziach ktorzy twierdza ze nasz kraj jest wyspa i nie ma kryzysu

    Odpowiedz
  • Zdzicho(2009-02-04 13:36) Zgłoś naruszenie 00

    Pozdro dla Bzyka. No popatrz Bzyku jak to dzisiaj się strasznie plują. No takich rzeczy to ja nie widziałem. Ale najważniejsze jest, aby nie popaść w nerwowość. Bo trzeba uważać kogo będzie się zwalniać. I tak większość pracowników skarbówki pracuje na dwóch etatach, tak więc wielu z nich nie stanie się krzywda. Będą pracować po prostu na jednym. więcej czasu będą mieli dla rodziny. Wiem to doskonale bo mam na utrzymaniu kilku z nich. Oczywiście ciebie nie utrzymuję. Ty jako najjaśniejszy element tej zgniłej skarbowości, jako najbardziej uczciwy, jako ten któremu nie można nic zarzucić nie wymagasz żadnego wsparcia finansowego z mojej strony. Ty działasz jedynie w imię dobra wspólnego oraz krzewisz ideały równości i sprawiedliwości społecznej. A jako najznamienitszy przedstawiciel aparatu finansowego wymagasz szacunku i poważania oraz zasługujesz na comiesięczne premie od ministra. Cześć twojej uczciwości.

    Odpowiedz
  • referent na czas określony(2009-02-05 09:02) Zgłoś naruszenie 00

    Brawo politycy.
    Igrzyska dla gawiedzi już są, ale dlaczego chleb odbieracie

    Odpowiedz
  • JRS(2009-02-04 09:05) Zgłoś naruszenie 00

    Dla mnie jest to kolejny impuls do tego żeby szukać innej (czytaj normalnej) pracy za normalne pieniądze, ze znalezieniem której myślę problemów miał nie będę. A tak a propos tego projektu - to można by równolegle uruchomić kampanię telewizyjną pod hasłem "nie bądź taki - zapłać podatek" :))

    Odpowiedz
  • ~ podatnik(2009-02-04 21:06) Zgłoś naruszenie 00

    Możliwośc przekazywania formularzy drogą e-mailową powinna uprościc wprowadzanie danych bezpośrednio do systemu komputerowego urzędów skarbowych.I oszczędnośc w czasie gotowa.

    Odpowiedz
  • Alec(2009-02-04 13:08) Zgłoś naruszenie 00

    W budżetówkach brakuje na działalność?? A to ciekawe, bo np. Sądy dostają miliony na kolejne remonty, na budowę ośrodków wczasowych dla pracowników, na zakup co roku kilkunastu komputerów i notebooków!!! Czy ktokolwiek sprawdza czy te inwestycje są naprawdę potrzebne? Ośrodek wczasowy za 25 mln to skandal! Od kiedy to Sądy zajmują się turystyką?? Co do sprzętu tj. komputery czy drukarki, kopiarki to nie są to urządzenia jednorazowego użytku, a jednak co roku te same Sądy kupują ich na potęgę!

    Szukają oszczędności ale rok w rok przyznają Sądom milionowe kwoty! A te co robią? Szukają gdzie je upchnąć co do grosza aby tylko w przyszłym roku nie dostać mniej!

    Albo takie gospodarstwa pomocnicze co tak naprawdę pomagają ale w upłynnianiu pieniędzy z budżetu państwa! Wiele z nich nie prowadzi żadnej dochodowej działalności, przewalają tylko papiery przetargowe.

    Ale co tam, lepiej pozbyć się ludzi...

    Odpowiedz
  • wyborca(2009-02-04 12:41) Zgłoś naruszenie 00

    Z czyjego nadania siedzi i śledzi wpisy cenzor?

    Odpowiedz
  • ~~miś(2009-02-04 11:43) Zgłoś naruszenie 00

    To wina Kaczyńskich, Ziobry, Macierewicza i o.Rydzyka.

    Odpowiedz
  • GREGOR(2009-02-04 08:50) Zgłoś naruszenie 00

    wszystkim sola w oku urzędy i izby skarbowe.A gdzie Ministwrstwo Finansów. Tam to dopiero można znalezść oszczędności, nawet casle 530mln zł.

    Odpowiedz
  • Obserwator skarbówki(2009-02-04 09:42) Zgłoś naruszenie 00

    Pracuję kilka lat w firmie zewnętrznej wykonującej usługi na rzecz urzędów skarbowych i izb skarbowych więc widzę pracę tych urzędniczek i urzędnikółw.TO SKANDAL. Za co im się płaci , tam conajmniej 50 procent jest zbędnych etatów.Urzędniczka która ma pracę wykonać w ciągu miesiąca, wykonuje ją jednego dnia, pozostałe dni to wyjazdy z kochankiem w jego sprawach zawodowych, grile u podatników , plotki.itd./ znam ją z nazwiska i imienia/ W jednym budynku gdzie jest izba skarbowa i urząd kontroli skarbowej zatrudnionych jest dwóch konserwatorów a nie ma kto drzwi nasmarować aby nie skrzypiały.Widzę urzędnika , który może raz na tydzień idzie do swojego pokoju/ 3 piętro/, jest tak leniwy , że nie chce mu się tam wchodzić.W budynku jest 2-3 godziny dziennie , jego zajęcie to wyjście do sklepiku po bananka , następne po bułeczkę , podwiezienie żony do pracy , dziecka do szkoły.Czy ktoś kiedyś rozliczał ich z wykonanej pracy w ciągu dnia, tygodnia. Natychmiast zacząć od głębokiej reformy.

    Odpowiedz
  • to wspaniale(2009-02-04 07:53) Zgłoś naruszenie 00

    ci co prowadzą firmy słupy się cieszą. Z racji pracy znam takich i twierdzą że nasi skarbowcy tak są marnie opłacani że wogóle im nie zależy na ściganiu przestępców jak pracodawca państwo ma ich w poważaniu o czym świadczą tego typu posunięcia lub uparte tworzenie gniotów prawnych

    Odpowiedz
  • Zenka(2009-02-04 08:40) Zgłoś naruszenie 00

    Pewnie! Pozwalniajcie nas wszytskich! Podatki będziecie zbierać do skarbonek umieszczonych na ulicach! Uwaga! Nauczyciele, lekarze, pielęgniarki, strażacy, policjanci, wojskowi i inni budżetowcy! Zacznijcie suszyć chleb na suchary! Idzie nowe czyli brak kasy na wasze wypłaty! Cieszycie się? Bo ja bardzo!
    Jeszcze jakiś genialny pomysł panie JVR?

    Odpowiedz
  • Morogo(2009-02-04 08:27) Zgłoś naruszenie 00

    problemem administracji jest kompletny brak kadry zarządzającej. Nasi przełożeni nie są menadżerami, to pożal się Boże powiatowi politycy i w tym jest problem... Sorry, ale jak ktoś nie ma pojęcia o zarządzaniu kadrami, to niestety w Urzędzie Skarbowym nie będzie wydajnie

    Odpowiedz
  • podatciuch(2009-02-04 15:56) Zgłoś naruszenie 00

    Równie efektywnie można podjąć uprawę buraków na księżycu, w związku z oszczędnościami Ministra. Gratulujemy pomysłu i trzymamy kciuki.

    Odpowiedz