Podatek od nieruchomości. Sporadyczny wynajem nie eliminuje zwolnienia

autor: Patrycja Dudek07.03.2018, 16:00
studia

Spór w tej sprawie toczyło stowarzyszenie prowadzące centrum edukacji zawodowej (o statusie niepublicznej placówki oświatowej), szkolące w zawodach związanych z księgowością i rachunkowością.źródło: ShutterStock

Niepubliczna placówka oświatowa może od czasu do czasu wynająć sale wykładowe, nie tracąc zwolnienia z podatku od nieruchomości – uznał Naczelny Sąd Administracyjny.

Sąd nie orzekł, jak często można wynajmować nieruchomość, czy sporadycznie to np. raz w miesiącu, czy raz do roku. Sędzia Andrzej Jagiełło wyjaśnił, że urząd skarbowy będzie mógł zweryfikować, czy wynajem faktycznie był incydentalny. – Jeśli okaże się, że pod płaszczykiem działalności oświatowej była prowadzona inna działalność, zmieni decyzję w sprawie podatku od nieruchomości – podkreślił sędzia. Dodał też, że sporadyczny wynajem nie może kolidować z działalnością oświatową.

Spór w tej sprawie toczyło stowarzyszenie prowadzące centrum edukacji zawodowej (o statusie niepublicznej placówki oświatowej), szkolące w zawodach związanych z księgowością i rachunkowością. We wniosku o interpretację wyjaśniło, że szkolenia odbywają się w lokalu niemieszkalnym będącym jego własnością.


Pozostało jeszcze 58% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (6)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane