statystyki

Podatek od nieruchomości. Sporadyczny wynajem nie eliminuje zwolnienia

autor: Patrycja Dudek07.03.2018, 16:00
studia

Spór w tej sprawie toczyło stowarzyszenie prowadzące centrum edukacji zawodowej (o statusie niepublicznej placówki oświatowej), szkolące w zawodach związanych z księgowością i rachunkowością.źródło: ShutterStock

Niepubliczna placówka oświatowa może od czasu do czasu wynająć sale wykładowe, nie tracąc zwolnienia z podatku od nieruchomości – uznał Naczelny Sąd Administracyjny.

Sąd nie orzekł, jak często można wynajmować nieruchomość, czy sporadycznie to np. raz w miesiącu, czy raz do roku. Sędzia Andrzej Jagiełło wyjaśnił, że urząd skarbowy będzie mógł zweryfikować, czy wynajem faktycznie był incydentalny. – Jeśli okaże się, że pod płaszczykiem działalności oświatowej była prowadzona inna działalność, zmieni decyzję w sprawie podatku od nieruchomości – podkreślił sędzia. Dodał też, że sporadyczny wynajem nie może kolidować z działalnością oświatową.

Spór w tej sprawie toczyło stowarzyszenie prowadzące centrum edukacji zawodowej (o statusie niepublicznej placówki oświatowej), szkolące w zawodach związanych z księgowością i rachunkowością. We wniosku o interpretację wyjaśniło, że szkolenia odbywają się w lokalu niemieszkalnym będącym jego własnością.


Pozostało 58% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (6)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane