statystyki

Nie ma likwidacji, gdy planuje się sprzedaż

autor: Patrycja Dudek, Katarzyna Jędrzejewska22.02.2018, 07:27; Aktualizacja: 22.02.2018, 07:33
Hazard

Spór z fiskusem w tej sprawie to pokłosie afery hazardowej.źródło: ShutterStock

Samo wykreślenie urządzeń z ewidencji środków trwałych nie daje jeszcze podstaw do zaliczenia do kosztów niezamortyzowanej części, jeśli podatnik zamierza następnie te urządzenia sprzedać – wynika z wyroku NSA.

Spór z fiskusem w tej sprawie to pokłosie afery hazardowej. Chodziło o automaty do gier, które były rekwirowane przez organy celne, a następnie zwracane spółce. Bywało, że konfiskata trwała nawet rok.

Po zwrocie maszyn spółka podejmowała decyzję o definitywnym wyłączeniu ich z działalności gospodarczej. Uznawała, że straciły już one ekonomiczną przydatność ze względu na stan techniczny lub brak możliwości wykorzystania ich w punktach gier (np. ze względu na ograniczenia wynikające z przepisów o grach hazardowych).

Wykreślała je zatem z ewidencji środków trwałych i uważała, że jest to równoznaczne z ich likwidacją. Podkreślała, że likwidacja nie polega na fizycznym zniszczeniu urządzeń, tylko na utracie przez nie ekonomicznej przydatności.


Pozostało 75% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane