statystyki

Nie ma likwidacji, gdy planuje się sprzedaż

autor: Patrycja Dudek, Katarzyna Jędrzejewska22.02.2018, 07:27; Aktualizacja: 22.02.2018, 07:33
Hazard

Spór z fiskusem w tej sprawie to pokłosie afery hazardowej.źródło: ShutterStock

Samo wykreślenie urządzeń z ewidencji środków trwałych nie daje jeszcze podstaw do zaliczenia do kosztów niezamortyzowanej części, jeśli podatnik zamierza następnie te urządzenia sprzedać – wynika z wyroku NSA.

Spór z fiskusem w tej sprawie to pokłosie afery hazardowej. Chodziło o automaty do gier, które były rekwirowane przez organy celne, a następnie zwracane spółce. Bywało, że konfiskata trwała nawet rok.

Po zwrocie maszyn spółka podejmowała decyzję o definitywnym wyłączeniu ich z działalności gospodarczej. Uznawała, że straciły już one ekonomiczną przydatność ze względu na stan techniczny lub brak możliwości wykorzystania ich w punktach gier (np. ze względu na ograniczenia wynikające z przepisów o grach hazardowych).

Wykreślała je zatem z ewidencji środków trwałych i uważała, że jest to równoznaczne z ich likwidacją. Podkreślała, że likwidacja nie polega na fizycznym zniszczeniu urządzeń, tylko na utracie przez nie ekonomicznej przydatności.


Pozostało jeszcze 75% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane