Fiskus przepytuje nowożeńców i sprawdza firmy weselne

autor: Mariusz Szulc19.02.2018, 07:04; Aktualizacja: 19.02.2018, 07:31
małżeństwo, pieniądze, podatki

Kontrole mogą doprowadzić do wzrostu cen usług.źródło: ShutterStock

Świętokrzyska skarbówka skontrolowała w ubiegłym roku 17 przedsiębiorców organizujących przyjęcia weselne. W Zakopanem wezwano do udzielenia informacji 345 młodych par.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (18)

  • podatnik(2018-02-19 09:03) Zgłoś naruszenie 5121

    Uważam,że działania fiskusa są słuszne i potrzebne.Od czasu do czasu powinni również kontrolować trakcje imprezy wtedy by zobaczyli skalę tego problemu.Bo to nie tylko organizator imprezy narusza prawo podatkowe ale inne firmy i osoby fizyczne z nim współpracujące.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • otototo(2018-02-19 10:20) Zgłoś naruszenie 2321

    Po raz kolejny rząd PiS skutecznie zachęca młodych, żeby się żenili, dzięki czemu będą mieli dużo dzieci, 500+ i załatają dziurę budżetową. Jak znam życie, to teraz prezes Kaczyński wystąpi z wielki (udawanym) oburzeniem i podobnie jak dobry wujek Stalin zrobi z tym porządek, ku uciesze gawiedzi.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • państwo(2018-02-19 11:49) Zgłoś naruszenie 185

    Co tu zrobić, aby jak najwięcej zedrzeć? 35% z wynagrodzenia (niedługo jeszcze 2 procent więcej), z VAT, z opłat, z pobieranych odsetek za nawet oszczędzenie (obligacje, konto oszczędnościowe). Podatek za kupno mieszkanie, auta.

    Odpowiedz
  • prawnik(2018-02-19 12:23) Zgłoś naruszenie 1610

    Czuję niesmak.

    Odpowiedz
  • Juras(2018-02-19 13:08) Zgłoś naruszenie 105

    nie chciałbym być urzędnikiem skarbowym to wyjątkowo nie wdzięczna praca , niczym policjant.

    Odpowiedz
  • prawnik(2018-02-19 16:58) Zgłoś naruszenie 142

    Może i działania skarbówki są "potrzebne". Ale czy nie "nadmierne"? Czy do ustalenia, że kapela weselna nie wystawia faktur racjonalne jest zwrócenie się do 345 par? Czy naprawdę w tym celu trzeba zawracać głowę 690 osobom (to dane z innego artykułu, tyczącego jednej kapeli organizującej wesela w stylu góralskim)? To robienie gigantycznych postępowań wobec drobnicy. Postępowań, których efekty mogą nie aż tak znacznie przewyższać koszty poboru. Z takiego połowu robią się setki roboczogodzin skarbówki. Które to godziny prawdopodobnie dałoby się wykorzystać bardziej efektywnie. To coś na kształt usilnych polowań na babcie z pietruszką. Które po wielu latach starań Straży Miejskich w efekcie prawie zniknęły z krajobrazu. I teraz można sobie zadawać pytanie, czy to dobrze, że wytępiono większość pietruszkowych babć?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • nareszcie(2018-02-19 17:25) Zgłoś naruszenie 1215

    To dobre posunięcie bo ludzie pracujący w tej branży zarabiają sporo /bankiety, wesela, komunie, zdjęcia, wideofilmowanie, zespoły muzyczne.../ a nie koniecznie płacą z tych dochodów podatki tak jak inni. Od wielu lat obserwuję to cwaniactwo i nareszcie ktoś im się dobiera.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Były(2018-02-19 17:47) Zgłoś naruszenie 93

    345 młodych par. przesłuchanych- o czym to świadczy ,o naczelniku KAS,kilka firm do sprawdzenia a na dywanik wzywana jest cala Polska-efekt,narażenie skarbu państwa na ogromne straty.Czy NIK SIĘ PRZYJRZY SPRAWIE?

    Odpowiedz
  • stary kawaler(2018-02-20 17:28) Zgłoś naruszenie 40

    Ha, Ha, Ha!!!...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Bezdomny(2018-02-25 10:50) Zgłoś naruszenie 61

    Ten rząd i system trzeba jak najszybciej obalić.

    Odpowiedz