statystyki

Już od lutego zmiany w PIT: Wygrane w grach hazardowych bez 10 proc. stawki

autor: Agnieszka Pokojska10.01.2018, 07:50; Aktualizacja: 10.01.2018, 08:03
Hazard

MF przypomniał też, że obecnie zwolnione z podatku są wygrane w kasynach gry oraz grach bingo urządzanych i prowadzonych przez uprawniony podmiot na podstawie przepisów o grach hazardowych obowiązujących w państwie członkowskim UE lub EOG.źródło: ShutterStock

Osoby, które wzbogacą się, grając np. w karty lub kości w kasynach lub poza nimi, będą zwolnione z podatku dochodowego – wynika z opublikowanego wczoraj projektu. To kolejny pomysł zmian do obowiązującej od 1 stycznia 2018 r. nowelizacji z 27 listopada 2017 r. trzech ustaw: o PIT, CIT i ryczałcie od przychodów ewidencjonowanych. O wcześniejszych planach zmian pisaliśmy w artykule „Resort finansów naprawia błędy w nowelizacji PIT i CIT” (DGP nr 249/2017).

Teraz Ministerstwo Finansów przygotowało kolejne propozycje, które częściowo przywrócą stan sprzed 2018 r. Wówczas całkowicie wolne od PIT były wygrane uzyskane w kasynach oraz w grach bingo – pieniężnym i fantowym. Preferencji tej nie podlegały natomiast wygrane w karty, w kości i grach cylindrycznych urządzanych przez spółkę wykonującą monopol państwa.

Zasady te zmieniły się od 1 stycznia br. Zgodnie z nowelizacją z 27 listopada 2017 r. wszystkie wygrane w grach hazardowych podlegają 10 proc. PIT, jeżeli ich jednorazowa wartość przekracza 2280 zł. MF chciał w ten sposób ujednolicić zasady opodatkowania. W uzasadnieniu do opublikowanego projektu przyznał jednak, że „regulacja ta nie była przedmiotem wystarczająco długich konsultacji z zainteresowanymi podmiotami”. Dlatego postanowił wprowadzić kolejne zmiany.


Pozostało jeszcze 49% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane