statystyki

Już od lutego zmiany w PIT: Wygrane w grach hazardowych bez 10 proc. stawki

autor: Agnieszka Pokojska10.01.2018, 07:50; Aktualizacja: 10.01.2018, 08:03
Hazard

MF przypomniał też, że obecnie zwolnione z podatku są wygrane w kasynach gry oraz grach bingo urządzanych i prowadzonych przez uprawniony podmiot na podstawie przepisów o grach hazardowych obowiązujących w państwie członkowskim UE lub EOG.źródło: ShutterStock

Osoby, które wzbogacą się, grając np. w karty lub kości w kasynach lub poza nimi, będą zwolnione z podatku dochodowego – wynika z opublikowanego wczoraj projektu. To kolejny pomysł zmian do obowiązującej od 1 stycznia 2018 r. nowelizacji z 27 listopada 2017 r. trzech ustaw: o PIT, CIT i ryczałcie od przychodów ewidencjonowanych. O wcześniejszych planach zmian pisaliśmy w artykule „Resort finansów naprawia błędy w nowelizacji PIT i CIT” (DGP nr 249/2017).

Teraz Ministerstwo Finansów przygotowało kolejne propozycje, które częściowo przywrócą stan sprzed 2018 r. Wówczas całkowicie wolne od PIT były wygrane uzyskane w kasynach oraz w grach bingo – pieniężnym i fantowym. Preferencji tej nie podlegały natomiast wygrane w karty, w kości i grach cylindrycznych urządzanych przez spółkę wykonującą monopol państwa.

Zasady te zmieniły się od 1 stycznia br. Zgodnie z nowelizacją z 27 listopada 2017 r. wszystkie wygrane w grach hazardowych podlegają 10 proc. PIT, jeżeli ich jednorazowa wartość przekracza 2280 zł. MF chciał w ten sposób ujednolicić zasady opodatkowania. W uzasadnieniu do opublikowanego projektu przyznał jednak, że „regulacja ta nie była przedmiotem wystarczająco długich konsultacji z zainteresowanymi podmiotami”. Dlatego postanowił wprowadzić kolejne zmiany.


Pozostało 49% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane