statystyki

Podniebne akrobacje wspólnika. Nie każdy wydatek można odliczyć od przychodu

autor: Mariusz Szulc04.01.2018, 07:47; Aktualizacja: 04.01.2018, 08:05
pieniądze, finanse, oszczędności, kasa

Dyrektor KIS uznał także, że przedmiot działalności spółki komandytowej (handel częściami motoryzacyjnymi) jest dość odległy od konieczności poniesienia wydatków związanych z ruchem lotniczym.źródło: ShutterStock

Przedsiębiorca nie może odliczyć od przychodu wydatków na zdobycie licencji pilota komercyjnego, jeśli nie jest ona niezbędna w prowadzonej przez niego działalności – stwierdził dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej.

Chodziło o wspólnika i zarazem prezesa spółki komandytowej, handlującej produktami z branży motoryzacyjnej. Działalność rozwijała się na tyle dobrze, że wspólnicy zdecydowali się wziąć w leasing samolot. W założeniu miało to im pozwolić na pozyskanie nowych klientów (także zagranicznych), skrócenie czasu podróży służbowych i testowanie produktów firmowych w ekstremalnych warunkach.

Spółka wynajęła pilota, ale był on do jej dyspozycji nie więcej niż 20 godzin w tygodniu. Było to za mało na potrzeby spółki i w związku z tym wspólnik postanowił zdobyć licencję pilota komercyjnego, by móc latać leasingowanym samolotem.


Pozostało jeszcze 71% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane