statystyki

Podniebne akrobacje wspólnika. Nie każdy wydatek można odliczyć od przychodu

autor: Mariusz Szulc04.01.2018, 07:47; Aktualizacja: 04.01.2018, 08:05
pieniądze, finanse, oszczędności, kasa

Dyrektor KIS uznał także, że przedmiot działalności spółki komandytowej (handel częściami motoryzacyjnymi) jest dość odległy od konieczności poniesienia wydatków związanych z ruchem lotniczym.źródło: ShutterStock

Przedsiębiorca nie może odliczyć od przychodu wydatków na zdobycie licencji pilota komercyjnego, jeśli nie jest ona niezbędna w prowadzonej przez niego działalności – stwierdził dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej.

Chodziło o wspólnika i zarazem prezesa spółki komandytowej, handlującej produktami z branży motoryzacyjnej. Działalność rozwijała się na tyle dobrze, że wspólnicy zdecydowali się wziąć w leasing samolot. W założeniu miało to im pozwolić na pozyskanie nowych klientów (także zagranicznych), skrócenie czasu podróży służbowych i testowanie produktów firmowych w ekstremalnych warunkach.

Spółka wynajęła pilota, ale był on do jej dyspozycji nie więcej niż 20 godzin w tygodniu. Było to za mało na potrzeby spółki i w związku z tym wspólnik postanowił zdobyć licencję pilota komercyjnego, by móc latać leasingowanym samolotem.


Pozostało 71% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane