statystyki

Uregulowanie zaległych składek ZUS to przychód. Podatnik musi zapłacić PIT

autor: Agnieszka Pokojska14.12.2017, 07:19; Aktualizacja: 14.12.2017, 08:14
Z pytaniem wystąpił szpital, któremu ZUS nakazał zapłacić zaległe składki od osób zatrudnionych na podstawie rzekomego outsourcingu.

Z pytaniem wystąpił szpital, któremu ZUS nakazał zapłacić zaległe składki od osób zatrudnionych na podstawie rzekomego outsourcingu.źródło: ShutterStock

Podatnik musi zapłacić PIT od opłaconych przez pracodawcę zaległych składek ZUS – potwierdził dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej.

Z pytaniem wystąpił szpital, któremu ZUS nakazał zapłacić zaległe składki od osób zatrudnionych na podstawie rzekomego outsourcingu. Chodziło zarówno o część finansowaną przez pracodawcę, jak i przez pracownika.

Szpital tłumaczył, że w niektórych przypadkach nie ma możliwości odzyskania drugiej części składki. Nie może też pobrać zaliczek na podatek. Spytał więc, czy w takim przypadku u byłych pracowników powstanie przychód i czy musi wystawić im PIT-8C.


Pozostało 59% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane