statystyki

Uregulowanie zaległych składek ZUS to przychód. Podatnik musi zapłacić PIT

autor: Agnieszka Pokojska14.12.2017, 07:19; Aktualizacja: 14.12.2017, 08:14
Z pytaniem wystąpił szpital, któremu ZUS nakazał zapłacić zaległe składki od osób zatrudnionych na podstawie rzekomego outsourcingu.

Z pytaniem wystąpił szpital, któremu ZUS nakazał zapłacić zaległe składki od osób zatrudnionych na podstawie rzekomego outsourcingu.źródło: ShutterStock

Podatnik musi zapłacić PIT od opłaconych przez pracodawcę zaległych składek ZUS – potwierdził dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej.

Z pytaniem wystąpił szpital, któremu ZUS nakazał zapłacić zaległe składki od osób zatrudnionych na podstawie rzekomego outsourcingu. Chodziło zarówno o część finansowaną przez pracodawcę, jak i przez pracownika.

Szpital tłumaczył, że w niektórych przypadkach nie ma możliwości odzyskania drugiej części składki. Nie może też pobrać zaliczek na podatek. Spytał więc, czy w takim przypadku u byłych pracowników powstanie przychód i czy musi wystawić im PIT-8C.


Pozostało jeszcze 59% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane