statystyki

Sprawozdania finansowe: Obowiązuje już nowa wersja KSR 1

autor: Katarzyna Trzpioła27.11.2017, 08:29; Aktualizacja: 27.11.2017, 08:50
Podatki

Komitet Standardów Rachunkowości zaktualizował KSR nr 1 „Rachunek przepływów pieniężnych”.źródło: ShutterStock

Ma zastosowanie po raz pierwszy do sprawozdań finansowych sporządzanych za rok obrotowy rozpoczynający się od 1 stycznia 2017 r. Uwzględniono w niej zmienioną strukturę aktywów bilansu.

Komitet Standardów Rachunkowości zaktualizował KSR nr 1 „Rachunek przepływów pieniężnych”. Zmiany w standardzie były podyktowane koniecznością dostosowania do znowelizowanej ustawy o rachunkowości. Dlatego nowa wersja uwzględnia, że zgodnie z ustawą o rachunkowości, do sporządzania rachunku przepływów pieniężnych są zobowiązane jednostki, których roczne sprawozdanie finansowe podlega obowiązkowi badania i ogłaszania, z uwzględnieniem uproszczeń, które mogą stosować jednostki mikro i małe. Ponadto KSR 1 określa szczegółowe zasady sporządzania rachunku przepływów pieniężnych zgodnie z wymogami załącznika nr 1 do ustawy o rachunkowości.

Zawiera on też reguły sporządzania skonsolidowanego rachunku przepływów pieniężnych zapewniające jego zgodność z rozporządzeniem ministra finansów z 25 września 2009 r. w sprawie szczegółowych zasad sporządzania przez jednostki inne niż banki, zakłady ubezpieczeń i zakłady reasekuracji skonsolidowanych sprawozdań finansowych grup kapitałowych (Dz.U. poz. 1327 i Dz.U. z 2015 r. poz. 1957).


Pozostało 81% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane