statystyki

Od sprzedaży melasy należy się podatek

autor: Mariusz Szulc13.11.2017, 07:37; Aktualizacja: 13.11.2017, 09:14
Sprzedawany przez mężczyznę produkt jest opodatkowany jako wyrób tytoniowy nadający się do palenia bez dalszego przetwarzania przemysłowego.

Sprzedawany przez mężczyznę produkt jest opodatkowany jako wyrób tytoniowy nadający się do palenia bez dalszego przetwarzania przemysłowego.źródło: ShutterStock

Odpady z trzciny cukrowej, które nadają się do spalenia w fajkach wodnych, są opodatkowanym wyrobem tytoniowym – potwierdził NSA.

Chodziło o przedsiębiorcę, który w 2010 r. kupił kilkadziesiąt kilogramów produktu, w którego handlowej nazwie pojawiało się słowo „kadzidło”. Miał on służyć jako aromat do kominka. Mężczyzna zaczął go jednak sprzedawać na aukcjach internetowych jako owocową melasę, którą można wykorzystać w fajkach wodnych.

W 2013 r. urząd celny zażądał od niego dopłaty prawie 9 tys. zł akcyzy. Celnicy stwierdzili, ze skoro melasa była sprzedawana do palenia w fajce wodnej, to jest opodatkowanym wyrobem tytoniowym zgodnie z art. 98 ust. 8 ustawy o podatku akcyzowym. Przepis ten mówi o nadającym się do palenia bez dalszego przetwarzania przemysłowego.


Pozostało 61% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane