statystyki

Fiskus popiera propozycje Ministerstwa Rozwoju, ale nie wszystkie

autor: Katarzyna Jędrzejewska24.10.2017, 07:31; Aktualizacja: 24.10.2017, 08:12
Podatki

MF jest więc za tym, aby taki podział źródeł przychodów w CIT znalazł odzwierciedlenie również w projekcie przygotowanym przez resort rozwoju.źródło: ShutterStock

Ministerstwo Finansów jest za jednorazowym odliczeniem straty w wysokości do 5 mln zł, ale za konieczne uznaje rozdzielenie źródeł przychodów, z których będzie ona odliczana – poinformował DGP Maciej Żukowski, dyrektor departamentu podatków dochodowych w Ministerstwie Finansów.

Resort jest też za objęciem większej liczby przedsiębiorców statusem małego podatnika, natomiast jest przeciwny dłuższemu utrzymywaniu obecnych reguł tzw. niedostatecznej (cienkiej) kapitalizacji.

Tak najkrócej można podsumować uwagi MF do przygotowanego przez Ministerstwo Rozwoju projektu nowelizacji niektórych ustaw w celu wprowadzenia uproszczeń dla przedsiębiorców w prawie podatkowym i gospodarczym.

Przypomnijmy: projekt ten został opublikowany tuż przed przyjęciem przez rząd innego dokumentu – przygotowanego przez Ministerstwo Finansów. Zmiany przyszykowane przez MF i przyjęte przez rząd zmierzają głównie do zaostrzenia niektórych rozwiązań w CIT i PIT w celu zapobiegania optymalizacjom, natomiast projekt resortu rozwoju ma na celu przede wszystkim ułatwienia dla przedsiębiorców. Oba miałyby wejść w życie już od 1 tycznia 2018 r.


Pozostało jeszcze 74% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • śmieszek (2017-10-25 08:38) Zgłoś naruszenie 00

    Minister Finansów zgadza się z propozycjami Ministra Rozwoju ale nie wszystkimi. :D hahhahahahahhahahahaha

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane