statystyki

NSA: Urzędnik podczas kontroli ma zabezpieczyć dowody nie prowadzić poszukiwania

autor: Patrycja Dudek28.09.2017, 07:16; Aktualizacja: 28.09.2017, 08:23
Naczelny Sąd Administracyjny zgodził się z fiskusem i WSA w sprawie braku zapisów o zeszycie w protokole z przebiegu kontroli.

Naczelny Sąd Administracyjny zgodził się z fiskusem i WSA w sprawie braku zapisów o zeszycie w protokole z przebiegu kontroli.źródło: ShutterStock

Urzędnicy nie przychodzą na kontrolę, żeby prowadzić przeszukania, tylko po to m.in., żeby zabezpieczyć dowody – wyjaśnił NSA.

Chodziło o podatnika, który prowadził podwójną księgowość – jedną oficjalną, dla organów podatkowych, drugą na użytek własny, w zeszycie. W trakcie kontroli podatkowej urzędnicy przejęli zeszyt jako dowód. Podatnik uważał, że zrobili to nielegalnie.

Argumentował, że urzędnicy grzebali mu w szafkach, a potem sporządzili jedynie notatkę. W protokole z przebiegu kontroli nie było żadnej wzmianki o zeszycie.

Na rozprawie przed NSA podatnik wspomniał, że na moment udało mu się nawet odebrać zeszyt, ale potem urzędnicy go obstawili i nie zdołał uciec.


Pozostało jeszcze 61% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • XYZ(2017-09-29 08:40) Zgłoś naruszenie 73

    No prawie zdołał uciec... Dobry NSA przyznał rację oszustowi, że urzędasy powinni pozwolić mu uciec z tym zeszytem w którym spisywał lewe transakcje !!!

    Odpowiedz
  • KoTak(2017-09-29 07:50) Zgłoś naruszenie 53

    "Urzędnicy nie przychodzą na kontrolę, żeby prowadzić przeszukania, tylko po to m.in., żeby zabezpieczyć dowody" - a w jaki sposób zabezpiecza sie dowody???? Mnie uczono, że poprzez żądanie dobrowolnego ich wydanie, bądź przez PRZESZUKANIE. Nie lmówiąc oczywiście o formach i stosowanych w ich ramach metodach racy operacyjnej .....

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane