statystyki

NSA: Urzędnik podczas kontroli ma zabezpieczyć dowody nie prowadzić poszukiwania

autor: Patrycja Dudek28.09.2017, 07:16; Aktualizacja: 28.09.2017, 08:23
Naczelny Sąd Administracyjny zgodził się z fiskusem i WSA w sprawie braku zapisów o zeszycie w protokole z przebiegu kontroli.

Naczelny Sąd Administracyjny zgodził się z fiskusem i WSA w sprawie braku zapisów o zeszycie w protokole z przebiegu kontroli.źródło: ShutterStock

Urzędnicy nie przychodzą na kontrolę, żeby prowadzić przeszukania, tylko po to m.in., żeby zabezpieczyć dowody – wyjaśnił NSA.

Chodziło o podatnika, który prowadził podwójną księgowość – jedną oficjalną, dla organów podatkowych, drugą na użytek własny, w zeszycie. W trakcie kontroli podatkowej urzędnicy przejęli zeszyt jako dowód. Podatnik uważał, że zrobili to nielegalnie.

Argumentował, że urzędnicy grzebali mu w szafkach, a potem sporządzili jedynie notatkę. W protokole z przebiegu kontroli nie było żadnej wzmianki o zeszycie.

Na rozprawie przed NSA podatnik wspomniał, że na moment udało mu się nawet odebrać zeszyt, ale potem urzędnicy go obstawili i nie zdołał uciec.


Pozostało 61% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • XYZ(2017-09-29 08:40) Zgłoś naruszenie 73

    No prawie zdołał uciec... Dobry NSA przyznał rację oszustowi, że urzędasy powinni pozwolić mu uciec z tym zeszytem w którym spisywał lewe transakcje !!!

    Odpowiedz
  • KoTak(2017-09-29 07:50) Zgłoś naruszenie 53

    "Urzędnicy nie przychodzą na kontrolę, żeby prowadzić przeszukania, tylko po to m.in., żeby zabezpieczyć dowody" - a w jaki sposób zabezpiecza sie dowody???? Mnie uczono, że poprzez żądanie dobrowolnego ich wydanie, bądź przez PRZESZUKANIE. Nie lmówiąc oczywiście o formach i stosowanych w ich ramach metodach racy operacyjnej .....

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane