Co zmieni się w opodatkowaniu dochodów Polaków pracujących za granicą

autor: Łukasz Zalewski21.09.2017, 07:51; Aktualizacja: 21.09.2017, 08:28
Ministerstwo Finansów w odpowiedzi na pytania DGP nie zaprzecza, że zmiana metody unikania podwójnego opodatkowania wpłynęłaby na rozliczenia polskich rezydentów zarabiających za granicą (m.in. w Wielkiej Brytanii)

Ministerstwo Finansów w odpowiedzi na pytania DGP nie zaprzecza, że zmiana metody unikania podwójnego opodatkowania wpłynęłaby na rozliczenia polskich rezydentów zarabiających za granicą (m.in. w Wielkiej Brytanii)źródło: ShutterStock

Polacy zarabiający za granicą nie chcą wierzyć, że fiskus szykuje zmiany w opodatkowaniu ich dochodów.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (18)

  • Jozef(2019-01-21 19:52) Zgłoś naruszenie 20

    Zrzekne się obywatelstwa polskiego!

    Odpowiedz
  • Ola(2018-11-21 10:05) Zgłoś naruszenie 20

    Tez chcą naszych ciężko zarobionych pieniedzy zebysmy utrzymywali nierobów którzy nie pracuja i otrzymują 500 plus!!! Złdzieje lepiej nie pracować i korzystać z opieki społecznej!!! TERAZ TRZEBA JAKOŚ DZIURW BYDRZETOWA ZAŁATAĆ! NIECH SIE SWOIMI MILIONAMI PODDZIELĄ SK......

    Odpowiedz
  • PRACOWNIK (2018-11-11 21:14) Zgłoś naruszenie 80

    ZŁOZIEJE!!! wyjezdamy do pracy za chlebem ZOSTAWIAMY RODZINY I JESZCZE NAS CHCECIE OKRADAC>?!! TYCH PISOWCOW POWINNO SIE POWYWIESZAC!!!

    Odpowiedz
  • Proton(2018-07-22 01:37) Zgłoś naruszenie 16

    To dobra okazja żeby poruszyć kwestię praw wyborczych Polonii. Ci obywatele RP, którzy płacą podatki poza Polską nie powinni mieć prawa do głosowania w wyborach do Sejmu, Senatu i w wyborach prezydenckich. Nie powinni mieć prawa do decyzji o tym jak będą wydawane pieniądze z budżetu do którego się nie dokładają. Ja nie głosuję w wyborach w UK, Francji czy Niemczech.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Mały(2018-07-19 19:08) Zgłoś naruszenie 30

    A może prosić o azyl polityczny, to co się dzieje u nas w kraju przechodzi ludzkie pojęcie. Ciekawe co by zrobili jak by Polacy na obczyźnie masowo zaczęli składać podania .

    Odpowiedz
  • RG(2018-07-12 20:42) Zgłoś naruszenie 32

    Dobrze, że ubiegam się o obywatelstwo z innego kraju. Jak tylko je otrzymam, to z polskiego zrezygnuję

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Hhhd(2018-05-30 03:36) Zgłoś naruszenie 72

    PiS strzelił sobie w stope, miał duże poparcie u poloni

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • zniesmaczona(2017-12-17 14:38) Zgłoś naruszenie 20

    Rządowy projekt ustawy o ratyfikacji Konwencji wielostronnej implementującej środki traktatowego prawa podatkowego mające na celu zapobieganie erozji podstawy opodatkowania i przenoszeniu zysku, sporządzonej w Paryżu dnia 24 listopada 2016 r. 18 lipca 2017 Projekt wpłynął do Sejmu - druk nr 1776 ---------------------------------------------------------------------- 24 lipca 2017 Skierowano do I czytania w komisjach /do Komisji Finansów Publicznych oraz Komisji Spraw Zagranicznych/ -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 13 września 2017 I czytanie w komisjach / Praca w komisjach po I czytaniu ----------------------------------------- 13 września 2017 Sprawozdanie komisji druk nr 1806 / Sprawozdawca: Artur Soboń. Wniosek komisji: uchwalić projekt ustawy bez poprawek ------------------------------------------------------------------------------------------- 27 września 2017 II czytanie na posiedzeniu Sejmu / Nr posiedzenia: 48. Decyzja: niezwłocznie przystąpić do III czytania ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 29 września 2017 III czytanie na posiedzeniu Sejmu / Nr posiedzenia: 48. Głosowanie: całość projektu ustawy. Wynik: 402 za, 36 przeciw, 0 wstrzymało się (głos. nr 10). Decyzja: uchwalono ---------------------------- 2 października 2017 Ustawę przekazano Prezydentowi i Marszałkowi Senatu ---------------------------------------- 19 października 2017Stanowisko Senatu / Nie wniósł poprawek ---------------------------------------------------------- 20 października 2017 Ustawę przekazano Prezydentowi do podpisu ---------------------------------------------------- 8 listopada 2017 Prezydent podpisał ustawę / Dz.U. poz. 2104 ----------------------------------------------------------- Już po sprawie. Trzymając sie literalnie zapisów nowej ustawy i zmieniająć pod nią krajową ustawę podatkową otrzymamy pasztet, ktory zobowiązuje kazdego pracujacego poza granicami Polski do składania samodzielnie comiesięcznego Pit-u i odprowadzenia co miesiąc należnych zaliczek. Potem będą oczywiście zwroty. Lub złożenie Pit-u jednorazowego po powrocie, proszę sobie wyobrazić kwotę zaliczki jaką będziecie musieli wpłacić po np, 10 latach. I po jakimś czasie będą zwroty. Składnie obowiązkowe Pit-u do 20 kazdego miesiąca + przelew z zaliczką. Lub raz po powrocie - 20 następnego miesiąca po powrocie. I spróbujcie nie dotrzymać terminu. --------------------------------------------------------------------------------- PO (136) GŁOSOWAŁO - 130 / ZA - 130 !!! PRZECIW - 0 WSTRZYM. - 0 NIE GŁOS. - 6 ------------------------ PiS (236) GŁOSOWAŁO - 224/ ZA - 224 !!! PRZECIW - 0 WSTRZYM. - 0 NIE GŁOS. - 12 ---------------------- Nowoczesna (27) GŁOSOWAŁO - 27/ ZA !!!- 26 PRZECIW - 1 WSTRZYM. - 0 NIE GŁOS. - 0 --------------- PSL (15) GŁOSOWAŁO - 14 / ZA - 13 !!! PRZECIW - 1 WSTRZYM. - 0 NIE GŁOS. - 1 -------------------------- WiS (3) GŁOSOWAŁO - 3/ ZA - 3 !!!PRZECIW - 0 WSTRZYM. - 0 NIE GŁOS. - 0 -------------------------------- niez. (7) GŁOSOWAŁO - 7 ZA - 5 PRZECIW - 2 WSTRZYM. - 0 NIE GŁOS. - 0 ------------------------------------- Kukiz15 (32) GŁOSOWAŁO - 30 ZA - 1 PRZECIW - 29 WSTRZYM. - 0 NIE GŁOS. - 2 --------------------------- Oto lista pzyzwoitych, w tej materii posłów,głosowali przeciw : KUKIZ - GRABOWSKI PAWEŁ, KULESZA JAKUB, SACHAJKO JAROSŁAW, ANDRUSZKIEWICZ ADAM, JACHNIK JERZY, MACIEJEWSKI ANDRZEJ, SKUTECKI PAWEŁ, APEL PIOTR, JAKUBIAK MAREK, MASŁOWSKI MACIEJ, SZRAMKA PAWEŁ, BAKUN WOJCIECH, JASKÓŁA TOMASZ, MORDAK ROBERT, TYSZKA STANISŁAW, BRYNKUS JÓZEF, JÓZWIAK BARTOSZ, PARDA BŁAŻEJ, WILK JACEK, CHROBAK BARBARA, KACZMARCZYK NORBERT, PORWICH JAROSŁAW, ZIELIŃSKA ELŻBIETA , CHRUSZCZ SYLWESTER, KOBYLARZ ANDRZEJ , ROMECKI STEFAN, DŁUGI GRZEGORZ, KOZŁOWSKI JERZY, RZYMKOWSKI TOMASZ, Dwie osoby postarały się nie głosować, w tym oczywiście Paweł Kukiz. A SITARSKI KRZYSZTOF był za!!!! UED - przeciw HUSKOWSKI STANISŁAW, NIESIOŁOWSKI STEFAN, PROTASIEWICZ JACEK - ci cbyba tylko dlatego, że dla zasady NIE BO NIE, ------------------------------------------------------------------------------ NIEZRZESZENI - przeciw BŁEŃSKA MAGDALENA, LIROY-MARZEC PIOTR ------------------------------------- PSL - przeciw ZGORZELSKI PIOTR -------------------------------------------------------------------------------------------NOWOCZESNA - przeciw MIESZKOWSKI KRZYSZTOF ------------------------------------------------------------------

    Odpowiedz
  • fiskus(2017-09-23 12:34) Zgłoś naruszenie 134

    ja jestem szczerze zdziwiony, że PiS nie obłoży PIT-em Polonię na całym świecie! Ale to juz się zmienia.... :)) Teraz już rozumiem wezwanie Maciarewicza do Polonii w USA, by wracali do Polski. WRACAJCIE DO POLSKI - WASZE PODATKI JUŻ TAM SĄ!

    Odpowiedz
  • Dzamall(2017-09-22 05:35) Zgłoś naruszenie 26

    Nie wiem czy ktoś zadał to pytanie Ale czy nie chodzi tu może o nową opłatę medialną która trzeba będzie uiścić z PIT em

    Odpowiedz
  • Vici(2017-09-21 17:07) Zgłoś naruszenie 289

    Ja też mam radę dla złodziei z PIS-u: każcie nam płacić za smog, kiepską wodę, brak lekarzy i pielęgniarek, "komisję smoleńską", miesięcznice, tysiące pomników Kaczyńskich, telePISję, ePISkopat, WOT-ORMO, wycinkę lasów przez kolesia Rydzyka itd. po dysze miesięcznie na każdą z tych waszych "prawdziwie polskich" atrakcji .... wystarczy wam czy najlepiej od razu wyskoczyć ze wszystkiego co jeszcze mamy?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • StAAbrA(2017-09-21 13:19) Zgłoś naruszenie 295

    POdpowiem złodziejom z PiS-u , prywatnie , w zaufaniu i PO starej znajomości , że można też zakwalifikować tych emigrantów , którzy urodzili się w Polsce . A jeśli nie , to z racji posiadania grobów przodków na naszym terytorium - tym , chwilowo pod obcą administracją , też . Mam jeszcze więcej POrad dla Was , Barany .

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz