Morawiecki: Od 1 stycznia 2018 r. wyższa kwota wolna od podatku

20.09.2017, 13:48; Aktualizacja: 20.09.2017, 14:03
Mateusz Morawiecki

Mateusz Morawieckiźródło: PAP
autor zdjęcia: Jacek Turczyk

Nie planujemy zmian w podatkach sektorowych i zmian w podatku VAT; od 1 stycznia 2018 roku zwiększymy kwotę wolną od podatku do 8 tys. zł - powiedział w środę wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (44)

  • Emerytka(2018-03-12 08:06) Zgłoś naruszenie 10

    Jeśli mam 362 złote i pięćdziesiąt groszy emerytury ,czyli roczny dochód 4350 złotych to nie zapłacę już podatku? A MIAŁ BYĆ W POLSCE DOBROBYT.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Dzidziuś(2018-03-05 09:28) Zgłoś naruszenie 00

    Masakra, co to ma być?!

    Odpowiedz
  • graż(2018-03-01 19:23) Zgłoś naruszenie 00

    a może kwotą wolną 8.000,00 objęci by zostali wszyscy poniżej średniej krajowej?poparcie by wzrosło i wszyscy byli by szczęśliwi

    Odpowiedz
  • Uczciwy(2018-02-19 11:42) Zgłoś naruszenie 20

    To jakiś absurd co ten rząd wyczynia, cały czas popiera patologię oraz zatrudnienie na 1/2 etatu za najniższe wynagrodzenie (pozostała kwota w kopercie pod stołem) - tak jest w większości firm prywatnych. Uczciwi i zaradni zawsze dostraja kopa, PAMIĘTAJCIE PRZY URNACH WYBORCZYCH

    Odpowiedz
  • obserwator (2018-02-07 12:26) Zgłoś naruszenie 00

    nie wierzę już żadnej władzy ani rządowi kłamali i , kłamnią i będą kłamać i już !

    Odpowiedz
  • AUTOR(2018-01-27 18:34) Zgłoś naruszenie 60

    PAN MORAWIECKI ZAPOMNIAŁ DODAĆ, ŻE SOBIE I KOLEGOM USTALIŁ ZUPEŁNIE INNĄ KWOTĘ WOLNĄ OD PODATKU MIANOWICIE JEST TO KWOTA 30.000,00. (WY I TAK NIE MIELIBYŚCE JEJ Z CZEGO ODLICZYĆ, NIE DOSTAJECIE TAK JAK RZĄDZĄCY PARUNASTOTYSIĘCZNYCH WYNAGRODZEŃ, DODATKÓW, UPOSAŻENIA, DIET, ITD) TAK WIĘC DRODZY RODACY JAK WASZE SAMOPOCZUCIE ?? CIESZYCIE SIĘ Z RZUCONEGO WAM OCHŁAPU? A WSZYSTKO PO TO ABY ZYSKAĆ WASZE POPARCIE I CIESZYĆ SIĘ DOSTATNIM ŻYCIEM JAK NAJDŁUŻEJ. WAM 500+ A SOBIE PARĘDZIEŚIĄT RAZY WIĘCEJ.

    Odpowiedz
  • super(2018-01-22 14:45) Zgłoś naruszenie 72

    Tak jak głosowaliście tak macie. Gratulacje matołki

    Odpowiedz
  • ben123(2018-01-15 09:03) Zgłoś naruszenie 60

    Jak zwykle kłamstwo na wysokim dyplomatycznym poziomie!!!!!!!!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • WYROCZNIA(2018-01-12 15:57) Zgłoś naruszenie 01

    Czy zawsze muszą p-łacić najbiedniejsi? Ce za bogaczy!!!!!!!!!!!

    Odpowiedz
  • slawek(2018-01-02 18:07) Zgłoś naruszenie 70

    Ten przedział bez zmian w kwocie wolnej obejmuje większość pracujących Polaków. To typowy dla komuchów chwyt polegający na głośnym dawaniu bardzo małej grupie ludzi i okradaniu całej reszty.

    Odpowiedz
  • Hanka(2017-12-13 07:59) Zgłoś naruszenie 70

    Wielu Polakom już sie kończy cierpliwość i wysłuchiwanie o kwocie wolnej od podatku.Sobie zrobili już dwa lata a ludzi zwodzą aby nie dać.Stawki które obowiązuje ta kwota to są studenci i Ci którzy mają jakiś kawałek etatu albo umowy śmieciowe.

    Odpowiedz
  • dd(2017-11-12 18:04) Zgłoś naruszenie 191

    jaka jest kwota wolna dla posłów i senatorów?!!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Piotr(2017-10-21 08:54) Zgłoś naruszenie 91

    może lepiej po prostu obniżyc o 1% stawke podatku dochodowego aby praca bardziej się opłacała

    Odpowiedz
  • Krzychu(2017-10-19 11:12) Zgłoś naruszenie 1628

    podziękujcie poprzednim rządom za taką sytuacje w Polsce. Polska mogła być miodem płynąca. No jak widać PO, PSL wolało rozprzedać Polskę zamiast poprawić status Polaków. Ogólnie Powinniśmy trzymać się swojego kraju i rozwijać go, zamiast wykwalifikowanych ludzi wysyłać za granicę do pracy. Na koszt Polski, w końcu kwalifikacje zdobyli w Polsce na koszt Polaków. PIS idzie w dobrą stronę. Na obecną chwilę ma moje poparcie w tym co robi.

    Odpowiedz
  • PIS(2017-10-08 09:38) Zgłoś naruszenie 217

    CZY TEN CIEMNY LUD KUPI WSZYSTKO -TE BREDNIE OPOWIADANE PRZEZ TEGO PANA NAJPIERW DOROBIŁ SIĘ DUŻYCH MILIONÓW W KAPITALIŻMIE A POTEM UDAJĘ WIELKIEGO PATRIOTĘ I MĘDRCA ILE TU HIPOKRYZJI I ZAKŁAMANIA

    Odpowiedz
  • najsłabsi Polacy oczekują sprawiedliwości(2017-09-27 23:42) Zgłoś naruszenie 140

    ...mam nadzieję,że już niebawem kwota wolna od podatku będzie podniesiona do kwoty minimalnej emerytury...w 2017 roku to 1000 zł brutto,czyli 12 tys. rocznie i rok do roku będzie utrzymywana na poziomie zwaloryzowanego minimalnego świadczenia oraz w takiej wysokości dostępna dla pobierających przeciętną emeryturę i zarabiających minimalne wynagrodzenie...przecież to wstyd dla rządu,że cud gospodarczy budują sięgając nadal do kieszeni tych najsłabszych

    Odpowiedz
  • emeryt(2017-09-27 16:55) Zgłoś naruszenie 412

    Jesteśmy robieni w bambuko. Od kilku lat mówiono nam, że mając najniższą w Europie (oprócz 1-2 państw) kwotę wolną od podatku w wysokości 3,1 tys. zł, zostanie ona podniesiona do wysokości 8 tys. złotych. A co zrobiono? Ano zwolniono od podatków osoby, których dochody roczne nie przekraczają 8 tys. złotych, a to nie jest zwolnienie od podatku w wysokości 8 tys. zł., jak nam obiecywano. Wszystko zostało tak jak było, a "skorzystają" tylko najubożsi, gdyż osoba zatrudniona na etacie, czy na normalnej umowie o pracę ( nie tzw. śmieciowej) nie zarabia przecież 8 tys. zł. rocznie. Śmiechu warte są te wcześniejsze, szumne obiecanki pana Morawieckiego, które okazały się zwykłym blefem. Ciągle słyszymy o wzroście wskaźników rozwoju gospodarki, a kwotę wolną od podatku mamy najniższą w Europie od lat. Czas się obudzić.

    Odpowiedz
  • roko(2017-09-21 18:41) Zgłoś naruszenie 1510

    : ) patole górą! Ciekawe czy pan minister wie ile na tę kwotę musi pracować lekarz! Nie dość że wymyślili system robiący z medyków zombie 24 godzinne jeśli chce zarobić to mu teraz to za.......ą. Ludzie jedźcie do Czech lub gdziekolwiek bo tutaj będą doic pracujących, ja już mam ochotę strzelić do tych samotnych matek z dziećmi bo wiem że to kolejna gęba do wyżywienia.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • panocek cukierecek(2017-09-21 18:05) Zgłoś naruszenie 90

    Chwalo was, panocku? Ino nie wiadomo za co i po co robita z siebie cukierecek, bo 8 tys. miało być kilka lat. Agitek z was zasłodzony.

    Odpowiedz
  • szkoda gadać , że ludzie jeszcze w to wierzą ....(2017-09-21 15:10) Zgłoś naruszenie 295

    ****** to normalnie zarabiającemu daje (tylko takim co dorabiają np. studenci) ALE JAK TO BRZMI !~!~! ILE TO DALISMY itd. I JESZCZE TO - NIE PODNIESLISMY PODATKÓW - ALE WSZELKIEJ MASCI ABONAMeNTY, DODATKOWE OPŁATY (JAK W GAZIE CZY PRADZIE, czy lada chwila w wodzie,) - A SUMA SUMARUM CORAZ WIECEJ DRENUEJCIE NAM KIESZENIE A NIC NAM NIE PRZYBYWA, DROZYZNA NA WSZYSTKIM W GÓRĘ - TYLKO PINCETPLUSY SIĘ CIESZĄ

    Odpowiedz