8 tysięcy kwoty wolnej od podatku: Pół miliona osób więcej w ogóle nie zapłaci PIT

autor: Marek Chądzyński, Grzegorz Osiecki18.09.2017, 07:35; Aktualizacja: 18.09.2017, 09:20
Zwiększenie kwoty wolnej tylko pozornie wypełnia obietnice składane przez PiS w kampanii wyborczej.

Zwiększenie kwoty wolnej tylko pozornie wypełnia obietnice składane przez PiS w kampanii wyborczej.źródło: ShutterStock

Nie wszyscy podatnicy skorzystają na podwyżce kwoty wolnej. Literalne spełnienie obietnic PiS byłoby zbyt drogie.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (21)

  • wyborca(2017-09-18 08:52) Zgłoś naruszenie 5413

    a gdzie obiecane zmiany przez pisuarów dla wszystkich - miło nabierać suwerena - jednak PISUARY to złodzieje

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • cd(2017-09-18 10:16) Zgłoś naruszenie 521

    W Polsce płacą podatki przede wszystkim ludzie niezamożni, właśnie dzięki tak niskiej, niespotykanej na świecie kwocie wolnej. Bogaci skutecznie unikają opodatkowania - optymalizacja podatkowa, raje podatkowe.

    Odpowiedz
  • podatnik(2017-09-18 08:23) Zgłoś naruszenie 514

    Uważam,że PIT powinien być zniesiony. Więcej kosztuje jego obsługa.

    Odpowiedz
  • I- obserwator(2017-09-18 09:00) Zgłoś naruszenie 373

    To opresyjne państwo a działania i zamierzeni fiskusa - czyste sku...... two.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • miły(2017-09-18 09:32) Zgłoś naruszenie 343

    kłamczuchy

    Odpowiedz
  • szybak(2017-09-18 09:34) Zgłoś naruszenie 322

    "Ale z kwotą wolną trzeba było coś zrobić, bo – niezależnie od obietnic – rząd został zobowiązany do tego w 2015 r. przez Trybunał Konstytucyjny." A to PiS obowiązują wyroki TK?

    Odpowiedz
  • podatnik 2(2017-09-18 12:28) Zgłoś naruszenie 2210

    Skorzystają pijusy, lumpy i nieroby - będą mieli więcej na piwo!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • mm(2017-09-19 05:51) Zgłoś naruszenie 200

    kolejny rząd, który wychodzi z założenia, że osoby, które uczciwie pracują i zarabiają 2500 zł brutto miesięcznie to bogacze!!! skandal!!!

    Odpowiedz
  • adas(2017-09-18 10:16) Zgłoś naruszenie 180

    Od 20-stu lat sledze przestrzen spoleczno-gospodarcza Polski...I co?I nic,tzn.niewiele,bo to nie chodzi o to zeby 10% spoleczenstwa zylo w dostatku a reszta..no wlasnie-sami wiecie.Tak duza polaryzacja,tak duze nierownosci charakteryzuja spoleczenstwa b.slabo rozwiniete,ale rowniez niestety nasza klase polityczna...

    Odpowiedz
  • PIT powinien być jak CIT(2017-09-18 08:59) Zgłoś naruszenie 175

    W Firmie wszystko wwalam w Koszty... i nie płacę od lat CIT (ani grosza) - jak zresztą 100% polskich i zagranicznych Firm. To czemu do PIT nie można tworzyć Kosztów - To Dyskryminacja Obywatela !!! Jestem za tym by wrzucać koszty: np. wyjazd do Egiptu All Inclusive, zakup TV, Komputera czy samochodu do rozliczenia przez kilka lat. Dzięki zakupom tworzy się rozwój Gospodarki !!! Poza tym czemu to Obywatele RP finansują podatkami Budżet...A Firmy CITu nie płacą ???

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Ruda(2017-09-18 13:53) Zgłoś naruszenie 170

    Bo nasza klasa polityczna mieści się w grupie "słabo rozwinięte"...

    Odpowiedz
  • Miłka(2018-02-14 15:33) Zgłoś naruszenie 20

    Okłamali cały naród-zabrali kwotę wolna od podatku wszystkim co starają się godnie żyć. Kwota wolna jest tylko dla półetatowców .

    Odpowiedz
  • Jacek(2017-10-02 08:38) Zgłoś naruszenie 00

    w mojej firmie wszystkim zajmuje się seka s.a., od dawna nie martwię o podatki. ale chyba to dobrze, że kwota wolna od podatku jest wyższa?

    Odpowiedz
  • Polok(2017-09-23 19:21) Zgłoś naruszenie 01

    Patologia, złodzieje, oszusty. No aby do wyborów.

    Odpowiedz