statystyki

Budżet nie będzie finansował wycieczek na Kubę

autor: Patrycja Dudek06.09.2017, 07:33; Aktualizacja: 06.09.2017, 10:18
Naczelnik urzędu skarbowego, który zweryfikował rozliczenia podatkowe medyka, uznał jednak, że egzotyczny wyjazd nie może być kosztem podatkowym.

Naczelnik urzędu skarbowego, który zweryfikował rozliczenia podatkowe medyka, uznał jednak, że egzotyczny wyjazd nie może być kosztem podatkowym.źródło: ShutterStock

Lekarz, który rzekomo odbył szkolenie językowe w egzotycznym kraju, nie ujmie wyjazdu w kosztach podatkowych – orzekł wczoraj Naczelny Sąd Administracyjny.

Chodziło o ginekologa, który pojechał na specjalistyczne szkolenie językowe na Kubę. Wydatki na wyjazd ujął w kosztach podatkowych swojej działalności. Tłumaczył to tym, że w przyszłości zamierza rozszerzyć działalność na inne kraje (skandynawskie) i w związku z tym znajomość języka będzie mu potrzebna.

Naczelnik urzędu skarbowego, który zweryfikował rozliczenia podatkowe medyka, uznał jednak, że egzotyczny wyjazd nie może być kosztem podatkowym. Zwrócił uwagę na to, że wycieczka miała charakter objazdowy i obfitowała w różne atrakcje: była szkoła salsy, rejs katamaranem, wizyty na tropikalnych wyspach.

Nauka języka obcego miała zajmować zaledwie dwie godziny dziennie, a na dodatek fiskus nie miał pewności, czy w ogóle się odbywała. Lekarz twierdził bowiem, że uczono go rano, a organizator – że kurs był prowadzony wieczorami.

W sumie kontrola okazała się korzystna dla lekarza, ponieważ fiskus zwiększył jego koszty podatkowego z tytułu innych wydatków. Na wyrzucenie z kosztów wydatku na wycieczkę lekarz stracił zaledwie 150 zł.


Pozostało 45% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane