statystyki

Usługi medyczne nie zawsze z kasą fiskalną

autor: Agnieszka Pokojska16.08.2017, 07:59; Aktualizacja: 16.08.2017, 08:49
kasa fiskalna

Z pytaniem wystąpił podatnik, który prowadzi gabinet ginekologiczno-położniczy i jest wpisany do rejestru podmiotów wykonujących działalność leczniczą.źródło: ShutterStock

Lecznice nie muszą ewidencjonować obrotu w kasie fiskalnej, jeżeli wartość świadczonych przez nie usług nie przekracza 20 tys. zł rocznie (lub proporcjonalnie w danym roku) – potwierdził dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej.

Wyjaśnił, że bezwzględny obowiązek stosowania kas dotyczy tylko usług wykonywanych przez lekarzy i lekarzy dentystów, a nie podmioty lecznicze. Wynika to z par. 4 pkt 2f rozporządzenia z 16 grudnia 2016 r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących (Dz.U. z 2016 r. poz. 2177).

Z pytaniem wystąpił podatnik, który prowadzi gabinet ginekologiczno-położniczy i jest wpisany do rejestru podmiotów wykonujących działalność leczniczą. Sam jednak nie zajmuje się leczeniem (nie ma uprawnień), zatrudnia lekarza, z którym zawarł umowę o świadczenie usług medycznych.


Pozostało jeszcze 43% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane