statystyki

Usługi medyczne nie zawsze z kasą fiskalną

autor: Agnieszka Pokojska16.08.2017, 07:59; Aktualizacja: 16.08.2017, 08:49
kasa fiskalna

Z pytaniem wystąpił podatnik, który prowadzi gabinet ginekologiczno-położniczy i jest wpisany do rejestru podmiotów wykonujących działalność leczniczą.źródło: ShutterStock

Lecznice nie muszą ewidencjonować obrotu w kasie fiskalnej, jeżeli wartość świadczonych przez nie usług nie przekracza 20 tys. zł rocznie (lub proporcjonalnie w danym roku) – potwierdził dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej.

Wyjaśnił, że bezwzględny obowiązek stosowania kas dotyczy tylko usług wykonywanych przez lekarzy i lekarzy dentystów, a nie podmioty lecznicze. Wynika to z par. 4 pkt 2f rozporządzenia z 16 grudnia 2016 r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących (Dz.U. z 2016 r. poz. 2177).

Z pytaniem wystąpił podatnik, który prowadzi gabinet ginekologiczno-położniczy i jest wpisany do rejestru podmiotów wykonujących działalność leczniczą. Sam jednak nie zajmuje się leczeniem (nie ma uprawnień), zatrudnia lekarza, z którym zawarł umowę o świadczenie usług medycznych.


Pozostało 43% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane