statystyki

Identyfikacja głosowa: Ministerstwo Finansów zakończyło testy modułu

autor: Agnieszka Pokojska08.08.2017, 07:15; Aktualizacja: 08.08.2017, 09:18

Resort dopiero zakończył testy modułu identyfikacji głosowej – poinformował Piotr Walczak, wiceminister finansów w odpowiedzi na wystąpienie rzecznika praw obywatelskich.

Wiceminister w swoim liście do rzecznika napisał, że system biometrii głosowej dzwoniących na infolinię Krajowej Informacji Skarbowej jeszcze nie działa. Plan jest taki, że zostanie on uruchomiony dopiero po wszechstronnej analizie prawnej i konsultacjach.

RPO pytał o to w związku z pracami legislacyjnymi, które od 25 maja 2018 r. umożliwią bezpośrednie stosowanie ogólnego rozporządzenia Parlamentu Europejskiego o ochronie danych osobowych. Zawiera ono szczególne regulacje dotyczące danych biometrycznych. Zgodnie z nim każde przetwarzanie danych osobowych musi być planowane z uwzględnieniem ochrony prywatności.


Pozostało jeszcze 46% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Tyle czasu?(2017-08-08 19:54) Zgłoś naruszenie 00

    Przecież oni te analizy prawne biometrii którą kupili tak dawno temu robią w MF chyba z 4 rok. Może dlatego nie chcą zbadać do końca bo by ktoś oskarżył o niegospodarnosc osobę która to kupiła przed rozpoznaniem prawnym a ma się dobrze w KAS? Nawet bardzo dobrze?

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane