statystyki

Identyfikacja głosowa: Ministerstwo Finansów zakończyło testy modułu

autor: Agnieszka Pokojska08.08.2017, 07:15; Aktualizacja: 08.08.2017, 09:18

Resort dopiero zakończył testy modułu identyfikacji głosowej – poinformował Piotr Walczak, wiceminister finansów w odpowiedzi na wystąpienie rzecznika praw obywatelskich.

Wiceminister w swoim liście do rzecznika napisał, że system biometrii głosowej dzwoniących na infolinię Krajowej Informacji Skarbowej jeszcze nie działa. Plan jest taki, że zostanie on uruchomiony dopiero po wszechstronnej analizie prawnej i konsultacjach.

RPO pytał o to w związku z pracami legislacyjnymi, które od 25 maja 2018 r. umożliwią bezpośrednie stosowanie ogólnego rozporządzenia Parlamentu Europejskiego o ochronie danych osobowych. Zawiera ono szczególne regulacje dotyczące danych biometrycznych. Zgodnie z nim każde przetwarzanie danych osobowych musi być planowane z uwzględnieniem ochrony prywatności.


Pozostało 46% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Tyle czasu?(2017-08-08 19:54) Zgłoś naruszenie 00

    Przecież oni te analizy prawne biometrii którą kupili tak dawno temu robią w MF chyba z 4 rok. Może dlatego nie chcą zbadać do końca bo by ktoś oskarżył o niegospodarnosc osobę która to kupiła przed rozpoznaniem prawnym a ma się dobrze w KAS? Nawet bardzo dobrze?

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane