statystyki

Pakiety tytoniowe. Lepiej uniknąć niepotrzebnych dyskusji

autor: Krzysztof Rutkowski03.08.2017, 20:00
worek tytoniu

Mowa o dwóch istotnych projektach nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym dotyczących szeroko rozumianego sektora wyrobów tytoniowych.źródło: ShutterStock

Poszukiwanie dodatkowych środków w sektorze tytoniowym, zarówno w drodze jego uszczelniania, jak i obejmowania akcyzą kolejnych kategorii wyrobów, wydaje się co do zasady właściwe. Zawsze jednak w takich sytuacjach powstaje wiele pytań.

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Są to pytania zarówno natury polityczno-ekonomicznej (jak wysoko opodatkować nowe wyroby), jak i czysto technicznej (jakie brzmienie nadać poszczególnym regulacjom, aby w przyszłości przy ich stosowaniu budziły możliwie najmniej wątpliwości). Na te pytania będzie musiał odpowiedzieć rząd w toku dalszego procesu legislacyjnego.

Mowa o dwóch istotnych projektach nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym dotyczących szeroko rozumianego sektora wyrobów tytoniowych. W dobie podejmowanych przez rząd kompleksowych nowelizacji, określanych potocznie mianem pakietów (m.in. paliwowy, energetyczny, alkoholowy), najnowsze propozycje rządu dotyczące sektora tytoniowego również dorobiły się miana pakietów.

Określane są jako Pakiet Tytoniowy I (projekt z 29 maja 2017 r. ustawy o zmianie ustawy o podatku akcyzowym oraz niektórych innych ustaw) oraz Pakiet Tytoniowy II (projekt z 14 czerwca 2017 r. ustawy o zmianie ustawy o podatku akcyzowym).


Pozostało jeszcze 81% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane