statystyki

Pakiety tytoniowe. Lepiej uniknąć niepotrzebnych dyskusji

autor: Krzysztof Rutkowski03.08.2017, 20:00
worek tytoniu

Mowa o dwóch istotnych projektach nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym dotyczących szeroko rozumianego sektora wyrobów tytoniowych.źródło: ShutterStock

Poszukiwanie dodatkowych środków w sektorze tytoniowym, zarówno w drodze jego uszczelniania, jak i obejmowania akcyzą kolejnych kategorii wyrobów, wydaje się co do zasady właściwe. Zawsze jednak w takich sytuacjach powstaje wiele pytań.

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Są to pytania zarówno natury polityczno-ekonomicznej (jak wysoko opodatkować nowe wyroby), jak i czysto technicznej (jakie brzmienie nadać poszczególnym regulacjom, aby w przyszłości przy ich stosowaniu budziły możliwie najmniej wątpliwości). Na te pytania będzie musiał odpowiedzieć rząd w toku dalszego procesu legislacyjnego.

Mowa o dwóch istotnych projektach nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym dotyczących szeroko rozumianego sektora wyrobów tytoniowych. W dobie podejmowanych przez rząd kompleksowych nowelizacji, określanych potocznie mianem pakietów (m.in. paliwowy, energetyczny, alkoholowy), najnowsze propozycje rządu dotyczące sektora tytoniowego również dorobiły się miana pakietów.

Określane są jako Pakiet Tytoniowy I (projekt z 29 maja 2017 r. ustawy o zmianie ustawy o podatku akcyzowym oraz niektórych innych ustaw) oraz Pakiet Tytoniowy II (projekt z 14 czerwca 2017 r. ustawy o zmianie ustawy o podatku akcyzowym).


Pozostało 81% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane