statystyki

Zabudowa wnęki nie daje ulgi w podatku dochodowym

autor: Agnieszka Pokojska20.07.2017, 19:00
Podatnik uważał, że skoro zabudowa wnęki jest trwałym elementem mieszkania, to wydatek na ten cel również uprawnia do ulgi.

Podatnik uważał, że skoro zabudowa wnęki jest trwałym elementem mieszkania, to wydatek na ten cel również uprawnia do ulgi.źródło: ShutterStock

Zabudowanie wnęki to wydatek na wyposażenie, który nie może być traktowany na równi z pracami remontowo-budowlanymi – wyjaśnił dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej.

Z pytaniem wystąpił podatnik, który przed upływem pięciu lat od otrzymania spadku sprzedał odziedziczone mieszkanie. Część pieniędzy przeznaczył na zabudowę wnęki w przedpokoju.

Chciał się upewnić, że dzięki temu skorzysta z ulgi mieszkaniowej i nie zapłaci podatku od dochodu ze sprzedaży mieszkania. Artykuł 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o PIT zwalnia bowiem z podatku przychody ze sprzedaży nieruchomości, jeśli zostaną one przeznaczone na własne cele mieszkaniowe. Takim celem jest nie tylko zakup własnego lokalu mieszalnego, ale też jego budowa, rozbudowa, nadbudowa, przebudowa i remont (art. 21 ust. 25 ustawy).


Pozostało jeszcze 46% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane