statystyki

Honoraria za badanie sprawozdań pójdą w górę

autor: Agnieszka Pokojska14.06.2017, 07:16; Aktualizacja: 14.06.2017, 08:00
"Od nowego roku wszystkie audyty będą musiały być przeprowadzane według międzynarodowych standardów badań. Trzeba będzie sporządzać więcej dokumentacji ze zlecenia i to już od momentu składania oferty."

"Od nowego roku wszystkie audyty będą musiały być przeprowadzane według międzynarodowych standardów badań. Trzeba będzie sporządzać więcej dokumentacji ze zlecenia i to już od momentu składania oferty."źródło: ShutterStock

- Na biegłego rewidenta i firmę audytorską będzie można nałożyć więcej kar. Zlecenia będą też bardziej pracochłonne. To musi się przełożyć na cenę - zauważa Hanna Blajer, prezes spółki audytorskiej Pol-Tax.

Hanna Blajer, prezes spółki audytorskiej Pol-Tax

Hanna Blajer, prezes spółki audytorskiej Pol-Tax

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Czy według pani obecnie istnieje problem ze zbyt niskimi cenami audytu?

W niektórych branżach tak. Chodzi głównie o małe jednostki budżetowe, instytucje kultury, szpitale, spółdzielnie, instytuty, gdzie cena jest decydującym kryterium wyboru audytora.

Inaczej jest w przypadku dużych jednostek, jak np. miasta. Aby przystąpić do przetargu organizowanego przez takie podmioty, trzeba spełnić szczegółowe kryteria. Tu liczy się już nie tylko cena, ale i np. doświadczenie, znajomość branży, pozycja w rankingu firm audytorskich. Wymagane jest też, aby np. biegli rewidenci byli zatrudnieni na umowę o pracę. To ogranicza liczbę firm mogących przystąpić do przetargu. Dzięki temu można zażądać znacznie wyższego honorarium.


Pozostało jeszcze 78% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane