W miniony weekend funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej przeprowadzili kontrole w miejscowościach turystycznych Beskidu Śląskiego. Sprawdzali czy przedsiębiorcy na najważniejszych ulicach handlowych beskidzkich kurortów rejestrują sprzedaż na kasach fiskalnych.

W ostatnią sobotę pracownicy Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach w miejscowościach turystycznych Beskidu Śląskiego przeprowadzili kontrole rejestrowania sprzedaży przy użyciu kas fiskalnych. Przeprowadzono kilkadziesiąt kontroli, w ramach których nałożono 20 mandatów karnych na łączną kwotę 4 400 zł.

Pracownicy KAS oprócz najważniejszych ulic handlowych beskidzkich kurortów skontrolowali również jedno z popularnych schronisk górskich, gdzie z powodu braku rejestrowania sprzedaży na kasie fiskalnej konieczne było wystawienie mandatu karnego.

Kolejne akcje tego rodzaju są planowane także w najbliższej przyszłości. Ich celem jest nie tylko wykrywanie przypadków nierzetelnej działalności handlowców, ale także wsparcie tych przedsiębiorców, którzy uczciwie rozliczają się z fiskusem.

Źródło: Śląski Urząd Celno-Skarbowy w Katowicach