Organizacje chrześcijańskie starają się o ulgi podatkowe latami, a sataniści otrzymali je po dziesięciu dniach. Amerykańska prasa prawicowa alarmuje o skandalicznych praktykach fiskusa za rządów Baracka Obamy.

O sprawie informują serwisy związane głównie z Partią Republikańską. Powołują się na raport konserwatywnej fundacji JudicialWatch z którego wynika, że za rządów byłego prezydenta Baracka Obamy fiskus wspierał…satanistów. Dowodem są losy organizacji non profit „Reason Alliance” utworzoną (jak wynika z notki na stronie internetowej) przez byłych założycieli Świątyni Szatana (TST).

Reason Alliance na stronie internetowej zapewnia, że jego celem jest m.in. nauczanie współczucia i empatii wobec każdego żywego stworzenia. Chce też promować naukowe podejścia do świata, które jak podkreśla jest ważniejsze od przekonań osób wierzących.

Prawicowe media (Breitbart, FoxNews) alarmują jednak, że w praktyce Reason Alliance skupiał się głównie na przeciwdziałaniu działalności istniejących już grup chrześcijańskich. Portale zwracają też uwagę, że za rządów poprzedniej administracji amerykański fiskus (IRS) nie był chętny do przyznawania preferencji podatkowych dobroczynnym organizacjom chrześcijańskim, gdy dla porównania Reason Alliance złożył wniosek o przyznanie zwolnienia 21 października 2014 r., a zgodę otrzymał już 10 dni później.