statystyki

Prezes musi się liczyć z ryzykiem odpowiedzialności

autor: Patrycja Dudek26.01.2017, 07:15; Aktualizacja: 26.01.2017, 08:35
Organy podatkowe zarzucały prezesowi, że nie złożył wniosku o upadłość we właściwym terminie.

Organy podatkowe zarzucały prezesowi, że nie złożył wniosku o upadłość we właściwym terminie.źródło: ShutterStock

Osoba, która obejmuje funkcję w zarządzie, aby wyciągnąć spółkę z kłopotów finansowych, musi wiedzieć, że ryzykuje własnym majątkiem – przypomniał NSA.

Chodziło o prezesa Łódzkiego Klubu Sportowego (ŁKS). Walne zgromadzenie akcjonariuszy powołało go do zarządu w lutym 2007 r. Jego zadaniem było wyciągnięcie klubu z tarapatów finansowych.


Pozostało 90% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • zs(2017-01-26 08:30) Zgłoś naruszenie 10

    . Nikt nie zna gigantycznych rozbieżnych z błędami pisanymi na kolanie, przepisów wydanych przez RP np. finansowych, podatkowych, UKS.KK,KC ,BHP, bud.pożarowych, elektrycznych ,PN EN itp .chociaż obowiązkowych. Jest ich tak dużo, że Obywatel powinien tys. stron akt studiować codziennie(nic więcej nie robić) , mieć ponad 5 fakultetów i dziesięciu doradców prawnych , aby zrozumieć i pamięć giga komputera. Sąd wychodzi z błędnego założenia ,bo sami sędziowie -prawnicy nie znają przepisów prawnych widać to chociażby po uchylanych wyrokach ,czy też za to ponoszą (jakie i kiedy ?) konsekwencje służbowe i karne. O rozumieniu prawa przez prawników do których sąd wysyła ,to pożal się Boże, każdy mówi a może tak a może inaczej ,bo przepisy są niedokładne ,niejasno sprecyzowane , a sąd może jeszcze inaczej to ocenić. W US przy zapytaniu o zachowanie prawne, podatnik dostaje często rozbieżne odpowiedzi na ten sam temat w dwóch różnych urzędach lub dostaje inne interpretacje z różnych miast ( nawet DGP wielokrotnie to cytował). Często orzeczenia sądu są takie(,że mały Kazio się śmieje !) a wszyscy są szkoleni za nasze podatki. Obywateli nikt nie szkoli i mają znać wszystkie przepisy w firmie 5 osobowej -ludzie, gdzie nie stać na sztab doradców . Czy Pan sędzia nie wie jaki jest bałagan prawny w RP i kto za to odpowiada ???. Nie bronię tego gościa ,bo nie znam szczegółów ,ale argumenty sądu są bulwersujące dla wszystkich Obywateli. Najpierw niech Pan sędzia wskaże sędziego ,który zna wszystkie w/w przepisy !!!.Widać jakie mamy relacje Obywatel , Państwo. Nowa zmiana musi się wziąć do roboty porządnie , aby poprawić te przepisy (o których się mówi od lat ) , aby Państwo było przyjazne dla naszych firm i Obywateli , a nie dla korpo mlderów CETA USA,Kanady i innych , za których teraz pozwy musi na arbitrażu m.n. płacić mldy. Czy władza to widzi i jest skuteczna ?.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane