statystyki

NSA: Podatnika identyfikuje nie tylko jego nazwa

autor: Dominika Pasja-Zalewska, Jakub Pawłowski19.12.2016, 17:00
prawo

NSA uznał, że pominięcie części nazwy spółki nie jest naruszeniem, które miałoby istotny wpływ na wynik sprawy.źródło: ShutterStock

Drobne nieścisłości w tytule wykonawczym nie uzasadniają jeszcze umorzenia egzekucji, jeżeli mimo pewnych braków formalnych wciąż można zidentyfikować, o kogo chodzi – wynika z wyroku NSA.

Wyrok dotyczy spółki, która zalegała z podatkiem od nieruchomości za 2008 r. Po bezskutecznych wezwaniach do zapłaty burmistrz wszczął wobec niej postępowanie egzekucyjne. Wystawił 11 tytułów wykonawczych.

Spółka je zakwestionowała. Zwróciła uwagę na to, że nie wpisano pełnej nazwy jej firmy, pominięto bowiem, że jest ona spółką z ograniczoną odpowiedzialnością. Twierdziła, że podmiot podany w tytułach wykonawczych w ogóle nie istnieje, bo podana w nich nazwa nie odpowiada wpisowi spółki w KRS.

Podnosiła ponadto, że dokumentów nie podpisał wcale burmistrz, tylko jego zastępca. Miała też uwagi do formularza, który w jej ocenie był niezgodny ze wzorem podanym we właściwym rozporządzeniu. Dopatrzyła się bowiem dopisku na dole strony, który świadczył o tym, iż formularz został ściągnięty z ogólnodostępnej strony internetowej.


Pozostało jeszcze 63% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane