Zakupy blogera jak każdej innej osoby

autor: Mariusz Szulc15.12.2016, 07:45; Aktualizacja: 15.12.2016, 08:29
zakupy

Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach stwierdził, że ubrania, obuwie i biżuterię kupuje każdy, nie tylko przedsiębiorcaźródło: ShutterStock

Ubrania, obuwie i biżuterię kupuje każdy, nie tylko przedsiębiorca. Mają więc one charakter osobisty i nie uprawniają do odliczenia VAT – uznał dyrektor katowickiej izby.

Pytanie zadał podatnik, który planował założyć działalność gospodarczą i w jej ramach prowadzić blog o tematyce kosmetycznej i modowej. Chciał pisać i recenzować odzież, biżuterię, perfumy, lakiery do paznokci. Planował też zamieszczanie wpisów reklamujących jego własne stylizacje i kreacje (wraz z takimi dodatkami, jak modne torebki i paski).

Spodziewał się przychodów z reklam, z pisania artykułów sponsorowanych oraz z testowania produktów.

Sądził, że rozliczając się z VAT, będzie miał prawo potrącić podatek wynikający z faktur dokumentujących zakupy odzieży, butów i biżuterii. Tłumaczył, że wszystkie te towary służyłyby prowadzonej przez niego działalności opodatkowanej.

Osobiste bez odliczenia VAT


Pozostało jeszcze 74% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane