"Od błędnej decyzji ustalającej podatek od nieruchomości można się odwołać"

autor: Łukasz Zalewski21.03.2011, 03:00

Hellwig: W przypadku, w którym zdaniem podatnika decyzja ustalająca podatek od nieruchomości jest błędna, a wady decyzji nie obejmują tylko oczywistych pomyłek pisarskich, podatnik może złożyć odwołanie od decyzji.

Reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

 • Asia(2013-05-28 14:46) Zgłoś naruszenie 00

  do beśka
  Wystarczy zajrzeć do przepisów, gdzie wyraźnie jest wskazane, że w momencie gdy nie ma wyodrębnionej współwłasności każdy ze współwłaścicieli ma naliczenie do całości. Umowny podział nie ma tutaj znaczenia. Zniesienie współwłasności albo życie w nadziei, że jednak współwłaściciel będzie wpłacał połowę. W momencie braku wpłaty, upomnienia idą do wszystkich, zajęcia konta przez US-od widzi mi sie urzędnika, czyli od osoby od której nałatwiej ściągnąć. Idzie tylko mieć nadzieję, że przepisy się zmienią i współwłaściciele domków jednorodzinnych przestaną być obciążani kosztami za współmieszkańca. Niekiedy sa praktyki w urzędach, że umownie dzielą działke i dom, ale nie jest to zgodne z przepisami. Będzie się sprawdzało do momentu kontroli. Współwłasność bez wyodrębnienia nie może bowiem byc opodatkowana oddzielnie.

  Odpowiedz
 • beśka(2011-05-13 12:32) Zgłoś naruszenie 00

  Widzę,że nie jest to łatwe pytanie.Nikt nie potrafi na nie odpowiedzieć?

  Odpowiedz
 • beśka(2011-05-05 12:17) Zgłoś naruszenie 00

  A co mówią przepisy na temat płacenia podatku od nieruchomości w takim przypadku:jeśli mieszkam we współwłasności,do mnie należy połowa domu i połowa gruntu,a mam nakaz płatniczy,w którym jest nakazana zapłata za całość gruntu?

  Odpowiedz
 • Sknera(2011-03-21 08:09) Zgłoś naruszenie 00

  Pierwsze. Obywatel ma rację przez 14 dni, po 14 dniach racji nie ma ? obywatel pracuje na budowie i musi znać prawa. Urząd podatkowy nie musi znać prawa.
  Drugie. Piwnice wyłącznego użytku są wspólne. Wdług sądu tak może byc.
  Obywatel ma małą piwnicę i musi dopłacać za tego co ma dużą.
  Trzecie. Za powierzchnie wspólne nie płaci się podatku, bo w zaswiadczeniach
  prezydenta o samodzielnośći lokali nie jest wykazan współwłasność budynku.
  Czwarte. W ustawie o podatkach i opłatach lokalnych art.3 ust.5 jest błąd. Powinno być do pow. całego budynku, bez pow.pomieszczeń wspólnuch .

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane